Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27118018 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Szkolenia, warsztaty i konferencje

O FINANSACH... W BIBLIOTECE - zakończenie III edycji projektu

10-11-2014

 

O finansach… w bibliotece –zakończenie III edycji projektu

 

Grupa bibliotekarzy z woj. podkarpackiego uczestniczących w tegorocznej edycji projektu, w dniach 4-5 listopada 2014 roku wzięła udział w wyjeździe do Warszawy, gdzie odbyło się seminarium podsumowujące III edycję „O finansach… w bibliotece”.

Delegację z woj. podkarpackiego stanowiła 10-osobowa grupa przedstawicieli z miejskich i gminnych bibliotek publicznych z: Łańcuta, Żołyni, wiejskich filii biblioteki w Padwi Narodowej z Zarównia i Babul, Radomyśla nad Sanem i Chwałowic oraz Antoniowa pod opieką Ewy Lelek, koordynatora regionalnego projektu.

Na seminarium zaproszono 150 bibliotekarzy ze 113 bibliotek gminnych biorących udział w projekcie, a jej głównym organizatorem była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W wydarzeniu wzięli udział bibliotekarze, którzy prowadzili spotkania edukacyjne kursu „O finansach…” w 3. edycji projektu, uczestnicy projektu – osoby starsze, które brały udział w spotkaniach o tematyce edukacji finansowej, organizowanych od kwietnia do końca września w bibliotekach, przedstawiciele organizacji zajmujących się tematyką edukacji finansowej, przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego oraz opiekunowie regionalni, eksperci i trenerzy projektu działający na terenie 15 województw uczestniczących w projekcie: dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubuskiego, małopolskiego, śląskiego, lubelskiego, podkarpackiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

 

Seminarium odbyło się w siedzibie nowoczesnej filii Biblioteki Dzielnicy Bielany Mediateka Start-Meta, którą uczestnicy mieli okazję zwiedzić. W programie seminarium znalazły się także dyskusja na forum na temat sukcesów i wyzwań w edukacji finansowej dorosłych i osób starszych w bibliotekach, interaktywne warsztaty dotyczące poszczególnych etapów realizacji projektu, ogłoszenie i nagrodzenie zwycięzców konkursu na najlepszą historię uczestnika spotkań edukacyjnych „O finansach…”. Warto dodać, że atrakcyjne nagrody rzeczowe otrzymały nie tylko zwycięskie biblioteki ale także Przedstawiciele Pokolenia, którzy zgodzili się opowiedzieć swoją historię i wystąpić w krótkim filmie lub prezentacji przygotowanej przez bibliotekę. Ciekawą część seminarium stanowiły prezentacje dobrych praktyk bibliotek. Były to wystąpienia – prezentacje bibliotekarzy realizujących projekt w poszczególnych województwach. Nasze województwo zaprezentowały bibliotekarki z MBP w Łańcucie, Małgorzata Sońska i Krystyna Sandomierska, które przygotowały prezentację na temat „Co dalej z edukacją finansową dla osób starszych w bibliotece? – pomysły, wyzwania, możliwości, planowanie” na przykładzie doświadczeń własnych z realizacji projektu. Seminarium było doskonałą okazją do nawiązania znajomości z bibliotekarzami z różnych stron Polski, wymiany poglądów, podzielenia się własnymi praktykami z realizacji projektu, nabycia wiedzy i okazją do nowych, zawodowych doświadczeń, jak uczestnictwo w webinarium online. 

Wszystkie biblioteki biorące udział w projekcie zostały uhonorowane Certyfikatami za uczestnictwo w III edycji projektu „O finansach… w bibliotece”. W województwie podkarpackim certyfikaty otrzymały: Gminna Biblioteka Publiczna w Padwi Narodowej (pow. mielecki), Gminne Centrum Kultury –Biblioteka Publiczna w Radomyślu nad Sanem (pow. stalowowolski), Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu (pow. jasielski), Gminna Biblioteka Publiczna w Żołyni (pow. łańcucki), Gminny Ośrodek Kultury – Biblioteka w Jasienicy Rosielnej (pow. brzozowski), Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej, Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie, Gminna Biblioteka Publiczna w Świlczy z siedz. w Trzcianie (pow. rzeszowski).

 

Bibliotekarzom biorącym udział w tegorocznej edycji projektu oraz uczestnikom seminarium w Warszawie serdecznie dziękujemy i zachęcamy do działania w zapowiadanej już, IV edycji projektu w roku 2015!

 

Dziękujemy także firmie przewozowej VoyageRR i wspaniałemu Kierowcy, dzięki którym szczęśliwie dotarliśmy do Warszawy i bezpiecznie powróciliśmy do domów.

 

oprac. Ewa Lelek

Opiekun regionalny projektu O finansach... w bibliotece

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

_____________________________________________________________________________________

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: