Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27108271 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Film

Kolekcja czterech filmów Jana Jakuba Kolskiego

04-08-2010

Kolekcja czterech filmów Jana Jakuba Kolskiego / Jan Jakub Kolski. - Warszawa : Best Film, 2010. - 4 dyski optyczne (411 min) : dźw., kolor ; 12 cm.

 

„Afonia i pszczoły”
Najnowszy autorski film Jana Jakuba Kolskiego. Magiczna opowieść o pasji, pożądaniu, zdradzie i... sztukach walki. Przepięknie sfotografowany świat opuszczonej stacji kolejowej i niewielkiej pasieki okazuje się pełen tajemnic. Historia namiętności, która łączy i dzieli trójkę głównych bohaterów, dwóch mężczyzn i kobiety instynktownie łaknącej miłości...


„Jasminum”
Dziejące się współcześnie „Jasminum” (łacińska nazwa jaśminu) opowiada historię tajemniczą i magiczną, pełną zmysłowych zapachów, wypełnioną szczególnym światłem jakie roztacza wokół siebie miłość. Klasztor, w którym toczy się akcja filmu, nie różniłby się od innych, gdyby nie fakt, że trzech mieszkających tam zakonników posiada pewną niezwykłą cechę. Każdy z nich pachnie innym, owocowym zapachem: jeden czeremchą, drugi czereśnią, a trzeci śliwą, a zapachy te mają szczególne właściwości... Pewnego dnia do klasztoru przyjeżdża młoda konserwatorka malarstwa, która otrzymuje zlecenie odnowienia tamtejszych obrazów. Natasza pojawia się w Jaśminowie wraz ze swoją 5-letnią córką Gienią. Urok i dociekliwość dziewczynki wprowadzają wiele zamętu w spokojne dotąd życie mnichów ... W tej historii i ludzie i budynki i zapachy mają swoje tajemnice.


„Historia kina w Popielawach”
Historia kina w Popielawach" to przepiękna splatająca ze sobą historię i teraźniejszość bajkowa opowieść Jana Jakuba Kolskiego. Wychowany w mieście dziesięcioletni chłopiec, Staszek Szewczyk - uczy się w wiejskiej szkole w Popielawach, rodzinnej wsi swoich dziadków. Chłopiec zafascynowany opowieściami o rodzie Andryszków i skonstruowanej przez Józefa Andryszka w XIX wieku kinomaszynie, postanawia opisać ich historie. Szczególnie teraz staję się ona ważna, gdyż najmłodszy z rodu Andryszków postanawia zniszczoną w trakcie powstania styczniowego kinomaszynę zrekonstruować, a napotyka ogromny opór ze strony swojego ojca.

 

„Szabla od Komendanta”
Jakubek, były żołnierz legionów Piłsudskiego ma lat blisko dziewięćdziesiąt. Bardzo chciałby się już połączyć ze swą młodzieńczą miłością. Ma już nawet przygotowaną trumnę, którą zrobili mu współtowarzysze wojen - Kotek, Ignatko i Gniewisz. A jednak, kiedy oddawszy ducha Jakubek staje u wrót Nieba - św. Piotr zatrzymuje go. Nie można tam wejść z szablą u boku... Nawet wezwany sam Pan Komendant przyznaje, że w myśl starej szwoleżerskiej przysięgi szablę należy przekazać wnukowi, by podtrzymać tradycję polskiego oręża. Ale Jakubek nie ma wnuka. Ma za to syna, którego trzeba w takim razie czym prędzej ożenić. Jakubek zostaje odesłany do rodzinnego Będkowa. Wraz z kompanami przystępuje do działania.


Film dostępny w Wypożyczalni Muzycznej, ul. Żeromskiego 2.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: