Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Lubeni

Wieczorek literacki z Hanną Kowalewską”

29-11-2010

„Wieczorek literacki z Hanną Kowalewską” – który odbył się 29 listopada to bardzo atrakcyjnie spędzony czas w naszej bibliotece.
W ramach DKK miałyśmy przyjemność poznać kolejną znakomitą polską autorkę – tym razem  Hannę Kowalewską – prozaiczkę, poetkę, dramatopisarkę, twórczynię scenariuszy i słuchowisk radiowych. „ Góra śpiących węży”, „Julita i huśtawki”, „Maska Arlekina”, „Letnia akademia uczuć” to tylko niektóre tytuły powieści pióra p. Hanny. Koniecznością jest również powiedzieć o znakomitym, bestsellerowym cyklu o Zawrociu, gdzie czytelnicy mają okazję poznać kolejne odsłony z życia Matyldy. Ci którzy na stronach książek spotkają się z autorką po raz pierwszy, odkryją bogaty powieściowy świat, wciągającą i zaskakującą akcję, finezyjną konstrukcję oraz urodę języka. W trakcie spotkania mogłyśmy posłuchać o przygodzie z pisarstwem, inspiracjach literackich, twórczości oraz problematyce poruszanej w książkach. Autorka opowiedziała nam skąd czerpie pomysły na książki, jak dużo czasu może trwać napisanie jednej z nich. Pani Hanna opowiadała o swoich planach na przyszłość, przybliżyła nam postacie bohaterów książkowych. Usłyszałyśmy też o krótkich epizodach - jakimi w życiu naszego gościa były: praca w bibliotece, a także w szkole w charakterze nauczycielki. W tym miejscu wspomnieć należy, iż Hanna Kowalewska ukończyła filologię polską na UMCS w Lublinie i Studium Scenariuszowe przy PWSF w Łodzi. Uczestniczki spotkania usłyszały od p. Hanny anegdotę związaną z książką "Tego lata w Zawrociu" – tytuł, której przez wiele osób, był przekręcany na "Tego lata w Zawierciu". Pisarka przytoczyła też kilka fragmentów swoich książek, m.in. urywek z "Julita i huśtawki" - którą uważa za swój największy sukces.
Książki autorstwa p. Hanny przypadły do gustu czytelniczkom zapewne dzięki dobrej znajomości realiów życia jaką wykazuje się pisarka a także obecności ciekawie skonstruowanych bohaterów z którymi łatwo można się utożsamić. Rozmowom towarzyszył wspaniały andrzejkowy nastrój i czas upłynął niezwykle szybko.
Na zakończenie tego sympatycznego spotkania były zdjęcia, kwiaty i podziękowania - tak ze strony czytelniczek jak i Hanny Kowalewskiej.
Przypominając tytuły zachęcamy do czytania książek napisanych przez Hannę Kowalewską.
„Tego lata w Zawrociu”, „Góra śpiących węży”, „Kapelusz z zielonymi jaszczurkami”, „Letnia akademia uczuć 1. Anna i wodorosty”, “Letnia akademia uczuć 2. Pięć najważniejszych słów”, „Maska Arlekina”, „Julita i huśtawki”, „Listy miłosne”, „Inna wersja życia”
Po tak miłej wizycie na pewno większość z nas zechce z zainteresowaniem sięgnąć po kolejne książki Hanny Kowalewskiej.


Na następne spotkanie w DKK serdecznie zapraszamy 10 stycznia 2011 r. o godz. 17.00.
Tematem dyskusji będzie książka pt. „Kontrakt panny Brandt”
„… To nietypowy raczej romans, którego akcja toczy się w czasie drugiej wojny światowej.
Już zarys fabuły jest karkołomny i budzi sprzeciw człowieka inteligentnego. Oto niejaka Anna Lubieniecka, działająca w AK Polka zostaje wybrana przez Franza von Steinberga, komendanta oflagu, na damę do towarzystwa. Ta zgadza się dość ochoczo na tę propozycję, gdyż Niemiec obiecuje dziewczynie, że zwolni z aresztu jej siostrę i siostrzeńca…”
Oprac. Wiesława Piekarz.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: