Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Rzeszowie

Spotkanie autorskie z Romkiem Pawlakiem

04-10-2022

Spotkanie autorskie z Romkiem Pawlakiem w Filii nr 13 – relacja

 

29 września 2022 w czytelni Filii nr 13 odbyło się spotkanie młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Rzeszowie z Romkiem Pawlakiem, autorem ponad trzydziestu książek dla dorosłych, młodzieży i dzieci, piszącego fantastykę, powieści obyczajowe i historie dla młodych czytelników. Pierwsza powieść dla dzieci „Miłek z Czarnego Lasu” została uznana przez jury Polskiej Sekcji IBBY za Najlepszą Książkę dla Dzieci w 2008 roku. Na jej podstawie powstał film animowany, pisarz jest  autorem jego scenariusza i dialogów.

 

Jak zostaje się autorem książek dla dzieci i jak nie być nudnym pisarzem, zdradził zgromadzonym nasz gość Romek Pawlak - miłośnik fantastyki, pasjonat historii i wspaniały gawędziarz. Z okazji 200 rocznicy urodzin wybitnego wynalazcy lampy naftowej autor zaprezentował swoją książkę „Być jak Ignacy”. Bardzo ciekawie opowiedział słuchaczom historię Ignacego Łukasiewicza, który był wrażliwy na biedę ludzi. Swoją cierpliwością mobilizował innych, żeby zamiast składania pieniędzy, inwestowali je, aby ludzie mieli lepsze życie. Ignacy Łukasiewicz bardzo kochał Boga, ojczyznę, rodzinę i ludzi, którym chciał zawsze pomagać. Sponsorował działalności charytatywne – fundował mosty, kościoły i szkoły. Łożył na budowę dróg, szkół, burs, szpitali i inne cele społeczne. Zajmował się również poprawą kondycji i sprawnością praw socjalnych dotyczących pracowników, zwłaszcza tych, którzy u niego pracowali. W swoich przedsiębiorstwach wprowadził kasy brackie, zapewniał opiekę lekarską i emerytury po przepracowaniu 20 lat.

 

Na zakończenie spotkania młodzież zadawała pytania, pozyskiwała autografy i pozowała do wspólnego zdjęcia. Dziękujemy autorowi Romkowi Pawlakowi, że gościł w naszej bibliotece, a koordynatorowi wojewódzkiemu Dyskusyjnych Klubów Książki Marcelinie Janisz za zorganizowanie spotkania, które dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Beata Terlicka

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: