Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Lubaczowie

Spotkanie autorskie z Marcinem Wilkiem

01-12-2021

W środę 24 listopada gościem MBP w Lubaczowie był Marcin Wilk- dziennikarz, pisarz, kurator wielu związanych z literaturą wydarzeń. Autor dwóch książek biograficznych: „Kwiatkowska. Żarty się skończyły” (2019) oraz „Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia” (2015) oraz reportażu historycznego „Pokój z widokiem. Lato 1939.”

 

Z autorem rozmawialiśmy o bohaterkach jego książek, a dokładnie o dwóch kobietach, ikonach polskiej sceny muzycznej i rozrywkowej - Annie Jantar i Irenie Kwiatkowskiej. Artystki zapisały się w sercach i pamięci Polaków, pozostawiając po sobie bogaty dorobek artystyczny i fonograficzny, dzięki któremu nadal są obecne i odkrywane przez nowe pokolenia. Swój wkład w popularyzowanie i przybliżanie szerokiemu gronu odbiorców tych właśnie postaci ma również Marcin Wilk, którego biografie są intymnym, osobistym portretem artystek. Ukazują ich nieznane, prywatne oblicze oraz są źródłem wielu anegdot i historii z ich życia. Autor jako pierwszy dotarł do niepublikowanych dotąd pamiętników, dokumentów oraz fotografii artystek. Opowiedział, jak wyglądała praca nad książkami, gdzie szukał informacji oraz jak zdobywał zaufanie swoich rozmówców. Podczas spotkania autor zdradził, jak mierzył się z życiorysami bohaterek i jak udało mu się zachować równowagę w ukazaniu wielkich, uwielbianych i cenionych artystek, a także najprawdziwszych kobiet z ich wadami i zaletami.

 

Spotkanie z Marcinem Wilkiem odbyło się w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki finansowanego przez Instytut Książki w ramach współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: