Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27103625 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Krośnie

Paula Hawkins: „Zapisane w wodzie”

19-03-2019

Rzeka tajemnic

 

19 marca 2019 r. w Filii nr 4 KBP, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki „Czwórka” została poddana dyskusji druga powieść Pauli Hawkins „Zapisane w wodzie”.

Autorka, która zasłynęła bestsellerową „Dziewczyną z pociągu” tym razem również wabi swoich czytelników mrocznym, pełnym tajemnic thrillerem. Choć nie wszyscy z czytelników DKK gustują w tego typu gatunku literackim to musieli przyznać, że historia mieszkańców Beckford przypadła im do gustu. Paula Hawkins w powieści „Zapisane w wodzie” stworzyła wciągającą i trzymającą w napięciu historię Topieliska, miejsca owianego legendą, któremu towarzyszą dziwne zjawiska, a także gusła i zabobony. Miasteczko skrywa wiele zagadek z przeszłości, niewyjaśnionych, tajemniczych śmierci i sekretów mieszkańców, które potęgują mroczny klimat opisywanego miejsca. Czytelniczki zauważyły ponadto, że nie tylko fabuła i okładka powieści, ale także narracja osnuta jest wokół tajemniczej rzeki, w której niegdyś topiono czarownice. W trakcie spotkania cytowały atrakcyjne pod względem narracji fragmenty: „smutek Louise był jak rzeka: ciągły i zmienny. Falował, wylewał, przybierał, opadał…”, „czułam się tak, jakby język oplotły mi wodorosty, a usta wypełnił muł”. Zdaniem klubowiczów „Zapisane w wodzie” nie jest powieścią łatwą i przyjemną w czytaniu, poprzez jej wielowątkowość i dużą ilość narratorów. Wymaga od czytelnika dużego skupienia, gdy pisarka podsuwa wciąż nowe tropy, które za każdym razem sugerują czytelnikowi innego podejrzanego. Z pewnością wciąga i zaskakuje, a dzięki niedomówieniom daje możliwość dowolnej interpretacji, pozostawiając czytelnika w niepewności. Klubowiczki stwierdziły, że autorka stworzyła niepowtarzalny klimat książki, opętała czytelników mrokami przeszłości i dzięki temu zabiegowi zakończenie książki okazało się zaskakujące - bo banalne, bardzo rzeczywiste i przyziemne. Zdaniem klubowiczów książka zdecydowanie warta polecenia. A kto jest już po lekturze powieści z niecierpliwością czeka na zapowiedzianą w tym roku ekranizację.

 

Monika Król

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: