Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27106440 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Jaśle

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

10-05-2019

Kluby: Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

 

Z wykształcenia jest rzeźbiarką, ale pisze książki o sprawach ważnych i poważnych, pokazując ciemną stronę życia, a nie wyidealizowaną rzeczywistość i błahe problemy. O swojej twórczości Małgorzata Warda opowiadała uczestnikom spotkania 9 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Wydała 14 powieści, wśród których znajdują się takie tytuły jak: Dziewczyna z gór, Ta, którą znam, Najpiękniejsza na niebie, Dziewczynka, która widziała zbyt wiele, Nikt nie widział, nikt nie słyszał…,5 sekund do Io. Do napisania każdej powieści starannie się przygotowuje, prowadząc rozmowy ze specjalistami z danej dziedziny.

Podczas pisania powieści Dziewczyna z gór, dotyczącej porwania nastolatki, sprawdziła jak przeprowadzane jest śledztwo w przypadku osób zaginionych, od psychologa dowiedziała się, co przeżywa osoba uprowadzona i przetrzymywana, a ponieważ akcję powieści umieściła w bieszczadzkiej głuszy wybrała się w Bieszczady, żeby sprawdzić jak wyglądają realia życia w tym miejscu. Nie opracowuje szczegółowych planów swoich powieści. Najważniejszy jest pomysł, a akcja rozwija się w trakcie pisania. Pisząc, żyje w świecie swoich bohaterów i stara się jak niedoskonałej oddać ich przeżycia. Za powieść dla młodzieży 5 sekund do Io otrzymała nagrodę IBBY 2015 dla najlepszej książki młodzieżowej. Ale nie był to łatwy sukces. Żaden z wydawców do których się zwróciła nie chciał wydać powieści, tłumacząc się tym, że książka jest zbyt brutalna, zawiera wulgaryzmy, a za złe czyny bohater nie otrzymuje kary w odpowiednim momencie tzn. pod koniec rozdziału! Pisarka chciała pokazać prawdziwy obraz młodzieży, a zasady które przyjmują wydawcy są odległe od rzeczywistości.

Młodym twórcom poleca kursy kreatywnego pisania i książkę Stephena Kinga Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika. Jej ulubioną powieścią jest Tajemna historia Donny Tartt, lubi też horrory Stevena Kinga. Obecnie pracuje nad drugą częścią Dziewczyny z gór.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: