Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27097876 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Cieszanowie

Ruth Hogan: „Strażnik rzeczy zagubionych”

18-06-2019

Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki rozpoczęliśmy niestandardowo, ponieważ gościliśmy pisarza Jacka Łapińskiego, który jest autorem książki „Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym”

. Podzielił się z uczestnikami swoimi przemyśleniami na temat pozytywnego myślenia, ponieważ jak twierdzi jego misją jest inspirowanie od dobrego do lepszego. Kolejną atrakcją spotkania był występ artystyczny Rozanny Grandy, która jest absolwentką II stopnia Szkoły Muzycznej w Rzeszowie i ćwiczy grę na pianinie przed egzaminami na Akademię Muzyczną. Wykonała utwory: Preludium i Fugę c-moll z drugiego tomu DWK Jana Sebastiana Bacha oraz Sonatę c-moll op.13 nr 8 "Patetyczną" Beethovena.

 

 A lekturą omawianą na spotkaniu był debiut literacki Ruth Hogan „Strażnik rzeczy zagubionych”. To książka, która już swoją okładką wywołuje ciepłe uczucia: kwiaty, a wśród nich drobne przedmioty. Wielokrotnie nazywana przez recenzentów magiczną- chyba taka jest. To właśnie owe drobne przedmioty są bohaterem tej powieści. One są punktem wyjścia do snucia opowieści. Niezwykłe są krótkie, ale jakże wymowne historie osób, które są przypisane do każdego znalezionego przedmiotu. Czasami jednostronicowe, ale oddające głębię emocji bohaterów. A kim jest ów strażnik rzeczy zagubionych? To starszy mężczyzna, który sam kiedyś zgubił coś bardzo cennego. Po śmierci ukochanej zaczyna katalogować drobne przedmioty z misją zwrócenia ich właścicielom. Jego imię jest nawiązaniem do św. Antoniego z Padwy, który jest patronem rzeczy zagubionych. Z pozoru nudne przechowywanie przedmiotów staje się jego dewizą. Bardzo pomocna okazuje się jego asystentka Laura, która dzięki pomocy innych wypełnia wolę swojego przyjaciela. Wielość postaci i przeplatanie się dwóch równoległych wątków powoduje lekkie zamieszanie, ale jednocześnie wywołuje u czytelnika ciekawość, jaki związek mają ze sobą Bomber, Eunice z Anthonym, Theresą oraz Laurą? Snujemy własne scenariusze i przez to czytamy z zaciekawieniem. Bo żaden fragment opowieści nie jest przypadkowy, to tak jak z puzzlem w układance- jeden element, bez którego nie byłoby całości.

 

Moderator: Małgorzata Mizyn

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: