Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27102562 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

SBP

DKK

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

 

DKK w Rzeszowie

Spotkanie autorskie z Magdaleną Louis

15-05-2018

Spotkanie autorskie z Magdaleną Louis w Punkcie bibliotecznym Filii Nr 9

 

14 maja odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Louis, które zostało zorganizowane w ramach realizacji programu Instytutu Książki – Dyskusyjne Kluby Książki. Pani Magdalena Louis to rodowita rzeszowianka, dziennikarka, tłumaczka, pisarka. Przez kilka lat mieszkała w Anglii, gdzie prowadziła klub żużlowy, pisała artykuły do polskich czasopism żużlowych. Pracowała także w brytyjskim wymiarze sprawiedliwości jako tłumaczka. W czasie pobytu w Anglii napisała 3 książki „Ślady hamowania”, „Kilka przypadków szczęśliwych” oraz „Polę”, a po powrocie do kraju kolejne dwie: „Zaginione” i najnowszą „Chcę wierzyć w waszą niewinność”. Jest laureatką ogólnopolskiego konkursu „Pisz do Pilcha”, została wyróżniona w konkursie wydawnictwa Replika oraz nagrodzona główną nagrodą czytelniczek na Festiwalu Literatury Pióro i Pazur. Członkini Związku Literatów Polskich. W planach wydawniczych ma książkę o pedofilii oraz zabawną historię o staruszce.

Spotkanie prowadził przedstawiciel Wydawnictwa Prószyński Media, Maksymilian Wiszniewski. W czasie spotkania rozmowa toczyła się wokół 3 książek Pani Magdaleny „Chcę wierzyć w waszą niewinność”, „Pola” oraz „Zaginione”.

„Chcę wierzyć w waszą niewinność” to zbiór 11 opowieści o ludziach, którym Pani Magdalena towarzyszyła od momentu aresztowania do ogłoszenia wyroku. W czasie swojej pracy tłumacza spotkała morderców, pedofilów, gwałcicieli, przemytników, złodziei, handlarzy ludźmi. Stykała się również z przemocą domową. W tych opowiadaniach przeprowadza nas przez miejsca zbrodni, cele, izby zatrzymań i sale sądowe.

„Pola” opowiada historię Tosi Pogorzelskiej, która jest pełną werwy i energii miłośniczką egzotycznych mieszanek herbat, wyśmienitą kucharką, posiadaczką wyostrzonego zmysłu obserwacji, która została obdarzona ogromną mądrością życiową, dowcipem i ciętym językiem. Tytułowa Pola – ciotka Tosi – wpłynęła na losy całej rodziny.

„Zaginione” to historia Heleny, która w dzieciństwie została porzucona przez matkę. Dziewczyna decyduje się odszukać matkę i rusza jej śladami do Armenii. Ciotka Heleny, która jest znaną pisarką, odmawia pomocy. Po wylocie Heleny do Erywania, Albina opowiada historię związku jej rodziców – Anny, która uciekła z Polski z ormiańskim lekarzem, i Wiktora, skorumpowanego polityka. Ta powieść ma dla pisarki szczególne znaczenie, ponieważ podczas pobytu w Armenii zakochała się w tym maleńkim zakątku świata i chętnie wraca do wspomnień z nim związanych. Trafnie połączyła losy bohaterów powieści z problemami życia codziennego Ormian, dla których, jak sama zauważa czas, zatrzymał się.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się 13 czerwca o godz. 17.30. Będziemy rozmawiać o książce Remigiusza Mroza „Kasacja”.

Karolina Turek

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: