Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27103125 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

SBP

www.kinder.pl

DKK

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Jaśle

Martin Sixsmith: „Tajemnica Filomeny”

01-04-2017

Rozdzieleni

 

28 marca w Dyskusyjnym Klubie Książki Kopernikus Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o problemach poruszonych w książce Martina Sixsmitha pt. „Tajemnica Filomeny”.

Filomena Lee zaszła w ciążę nie będąc mężatką. W latach pięćdziesiątych w Irlandii oznaczało to, że była „kobietą upadłą” i jako taka została oddana do klasztoru. Urodziła syna, którym przez trzy lata opiekowała się jednocześnie odpracowując „opiekę” w klasztorze. Anthony Lee w wieku 3 lat został odebrany Filomenie i adoptowany przez amerykańska rodzinę. Całe życie prześladowało go uczucie, że skoro biologiczna matka go oddała, to znaczy, że nie był dość dobry, aby chciała go zatrzymać. Uczucie odrzucenia towarzyszyło mu przez całe życie. Dorosły Anthony -Michael próbował odszukać swoją biologiczną matkę, ona również szukała swego syna, ale oboje trafiali na mur milczenia ze strony zakonnic. Umierający Michael niczego bardziej nie pragnął jak tylko odnaleźć matkę. Był tak blisko. Czego zabrakło, aby matka i syn się spotkali - dobrej woli matki przełożonej klasztoru czy braku wyrzutów sumienia? Dlaczego państwo pozwalało instytucjom kościelnym na takie procedery? Dlaczego matce nie pozwolono skontaktować się z odebranym dzieckiem?

Pani Halina zauważyła, że Michaelowi, który w Stanach Zjednoczonych zrobił oszałamiającą karierę polityczną całe życie towarzyszyła niska samoocena, robił wszystko aby być akceptowany. Brak korzeni, przynależności jest bardzo destrukcyjny - powiedziała.

Każdy popełnia błędy, ale od zakonnic i księży wymaga się więcej. Ich moralność powinna być bez zarzutu - podsumowała pani Grażyna.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: