Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27098060 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Tarnobrzegu

Spotkanie z Pauliną Wilk

04-11-2015

Paulina Wilk zadebiutowała w 2011 r. książką „Lalki w ogniu. Opowieść z Indii”, za którą rok później otrzymała nagrodę Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera oraz nominacje do Literackiej Nagrody Nike, Nagrody Literackiej Angelus oraz Nagrody im. Beaty Pawlak. Jej najnowsza powieść „ Znaki szczególne” to osobista historia dorastania w czasie transformacji. Autorka współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”, „Polityką” magazynem reporterów „Kontynent”, a także TVP Kultura i Polskim Radiem. Jest współzałożycielką Fundacji „Kultura nie boli” a także współorganizatorką międzynarodowego festiwalu książki Big Book Festiwal.

Spotkanie z Pauliną Wilk, które odbyło się 19 października br. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Filii nr 1 MBP w Tarnobrzegu, zdominował temat Indii. Pisarka z ogromną pasją opowiadała o niezwykle zróżnicowanej, pełnej kontrastów i paradoksów kulturze Indii. Mówiła o codzienności, która ma również swoje ciemne oblicze, wynikające nierzadko z głęboko zakorzenionej tradycji oraz o największych problemach Indii, jak bieda, przeludnienie czy los kobiet. Opowieść autorki, w której nie zabrakło detali i ciekawostek, można było porównać do ścieżki życia człowieka: od narodzin aż do śmierci. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in., jak wygląda pierwsza randka młodzieńca, ceremonia zaślubin, czym poczęstować gości, by nie wywołać niesnasek religijnych, jak przebiega obrządek pogrzebowy. Barwna, ekscytująca, pełna zachwytu a zarazem rzeczowa opowieść, oparta na własnych doświadczeniach i przeżyciach po blisko 10-letnim pobycie autorki w Indiach, sprawiła, że czas spotkania minął nadspodziewanie szybko.
                                  Monika Sadkowska
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: