Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27103990 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Nagoszynie

Książki Grzegorza Kasdepke

21-02-2014

21 lutego 2014 r. spotkali się klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w bibliotece Publicznej w Nagoszynie na którym omawiano książki Grzegorza Kasdepke.

,,Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu” w tej książce znajdziemy wesołe historyjki o Kubie i Bubie, którzy są najlepszym potwierdzeniem przysłowia: „Kto się lubi, ten się czubi”. Niby to bliźnięta, ale charaktery mają zupełnie różne i do tego na opak. Chłopak jest grzeczny i pilnie się uczy. O jego siostrze nie można już tego powiedzieć. Dlatego kłótnie między nimi są na porządku dziennym.
Klubowicze stwierdzili że opowiadania o niesfornym rodzeństwie wzbogacają pomysły na świetne zabawy, które pomogą uniknąć nudy. Wśród nich znalazły się przepisy na ciasteczka oraz instrukcje, jak zrobić straszną dynię na Helloween i oryginalne sylwestrowe maski. Książka nauczy też milusińskich, na czym polega segregacja śmieci. Dodatkową jej zaletą jest ujęcie przygód sympatycznych bliźniąt w ramy roku kalendarzowego.

,,Co to znaczy... 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” książka ta otrzymała nagrodę „Edukacja XXI”.

Nie jest to żadna encyklopedia, słownik ani leksykon, tylko zbiór śmiesznych historyjek o Bartusiu, który nie zawsze rozumie, co dorośli mają na myśli, kiedy mówią, że: „budują zamki na lodzie”, „są nie w sosie” albo „czują do kogoś miętę”. Czasem naprawdę trudno się z nimi dogadać, zwłaszcza, że podobnymi powiedzeniami potrafią, no właśnie, sypać jak z rękawa.
Pierwsza książka o Bartusiu doczekała się siedmiu wydań i wszystko wskazuje na to, że doczeka się siedmiu następnych. Na jej punkcie oszalały zarówno dzieci, jak i nauczyciele, co nie jest zbyt częstym zjawiskiem.
Ta książka, podobnie jak i poprzednia, tłumaczy znaczenie różnorodnych powiedzeń, które my, dorośli, nazywamy związkami frazeologicznymi.
Nie jest to jednak żaden nudny podręcznik – na pewno świetnie się ubawicie czytając o perypetiach Bartusia.

,,Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci”  - Co to jest savoir-vivre? Mniej więcej to samo co bon ton, tylko że trudniej to się wymawia. No dobrze, a co to jest bon ton? Wiedza o tym, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach. Hm..., a kto to właściwie jest ten dobrze wychowany człowiek? Ktoś, kto nie zachowuje się jak małpa i kogo nie trzeba chować do szafy, gdy przychodzą goście. Czyli każdy, kto przeczyta tę książkę i czegoś się z niej nauczy!

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: