Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27098452 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Lesku

DKK na VIII Bieszczadzkim Lecie z Książką

13-06-2014

Piątek trzynastego nie musiał być pechowy. Zwłaszcza jeśli można było wpaść do biblioteki na spotkania z autorami w ramach 8. Bieszczadzkiego Lata z Książką: przy kawie i cieście posłuchać znanych i lubianych oraz złowić parę autografów. Z tej okazji chętnie skorzystali lescy czytelnicy, w tym wszystkie panie z Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

„Życie jest felietonem, trzeba umieć je zapisać.”

            Poranne spotkanie z dziennikarzem i felietonistą, autorem zbioru felietonów „Kot w pralce” Jerzym Iwaszkiewiczem poprowadził Jerzy Kisielewski, również dziennikarz. Przyjaźniący się od lat panowie w rozmowie doskonale się uzupełniali. Publiczność dowiedziała się m.in. dlaczego pan Iwaszkiewicz para się pisaniem felietonów, co było dla niego absolutnym dowodem na istnienie Boga oraz w jaki sposób mimo długoletniej abstynencji znalazł się w jury konkursu nalewek. Wątki trzeźwości i nietrzeźwości przewijały się zresztą w opowiadanych przez obu panów anegdotach, dowodząc ich dystansu do siebie i wywołując śmiech zgromadzonych.

 

 „To takie niepoważne zajęcie…”

            Spotkanie z Barbarą Bursztynowicz, aktorką filmową i teatralną poprowadził Piotr Dobrołęcki, redaktor naczelny Magazynu Literackiego KSIĄŻKI. Pani Barbara dała się poznać jako osoba bardzo ciepła i sympatyczna. Opowiedziała m.in., dlaczego napisała „Jak w życiu. Felietony”, o tym, co zmotywowało ją do wyboru zawodu aktora, jak wyglądał jej egzamin na studia oraz czym jest dla niej rola w „Klanie”. Sama o sobie powiedziała, że jest nudna. „Mam jednego męża, dobrze wychowaną córkę, uprawiam zawód po bożemu…”. Widownia nie nudziła się jednak w ogóle, podziwiając aktorskie umiejętności gościa zaprezentowane podczas odczytywania fragmentów książki w czasie spotkania.

 

„Na przyjęciu pewnym byłam kiedyś…”

8. Bieszczadzkie Lato z Książką w bibliotece zamknęła rozmowa „o życiu”  Katarzyny Grocholi, jednej z najpopularniejszych pisarek w Polsce, z Tadeuszem Górnym. Autorka zapowiedziała swą przyszłą powieść: bo ma już końcowe zdanie i tytuł – a od nich zawsze zaczyna ;). Żartowała, że jak się postara, to zostanie politykiem. Choć jako wymagający obywatel musiałaby się wtedy przeciąć na pół. Na zakończenie znalazła czas na podpisanie książek i wspólne fotografie.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: