Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27106544 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Lesku

Diane Duceret: " Kobiety dyktatorów"

04-03-2014

Mussolini, Lenin, Stalin, Salazar, Bokassa, Mao, Ceauşescu, Hitler – osiem nazwisk, ośmiu tyranów i dyktatorów. Czy jest możliwe żeby mogli wzbudzać miłość i pożądanie? Okazuje się, że tak.

Książka Diane Duceret pt.” Kobiety dyktatorów ” jest to zbiór opowieści widzianych oczami kobiet, z którymi byli związani. Zgłębiając lekturę, poznajemy kobiety, które poświęciły wszystko dla swych mężczyzn. Jakie były? Czy były szalone, odważne, a może po prostu naiwne i głupie? Autorka analizując związki oparła się na wspomnieniach, listach oraz dokumentach, które dotychczas nie uległy zniszczeniu.
Można śmiało stwierdzić, że jest to pozycja godna polecenia każdemu, kogo ciekawi życie prywatne dyktatorów. To zupełnie inne spojrzenie na historię , przez pryzmat kobiet, które tą historię niejednokrotnie tworzyły.
 
Jednak lutowe spotkanie (18.02) Dyskusyjnego Klubu Książki rozgrzało się na dobre za sprawą kolejnej już książki Bartłomieja Rychtera - młodego pisarza z Sanoka. Jego twórczość zyskuje nowe rzesze fanów. Nie bez przyczyny. Każda książka jego autorstwa nie pozostawia Czytelnika obojętnym. Reguły od tego chlubnego wyjątku nie stanowi najnowsza książka pt. „ Czarne złoto”, która jest w niewielkim stopniu kontynuacją ” Złotego wilka”- w treści zdradza jego zakończenie. Osobą łączącą obie powieści jest postać Borysa Pasternaka, którego poznaliśmy w Złotym wilku. Jest koniec XIX wieku, Pasternak wyrusza na poszukiwanie Aliny Szczudlik, przyjaciółki z dzieciństwa, która stała się dla niego kimś bardzo bliskim. Podążając śladem swojej przyjaciółki, Pasternak dociera do Stojanowa, na dwór, który skrywa wiele niepokojących tajemnic. Okazuje się, że każdy mieszkaniec dworu coś ukrywa, a niektóre sekrety są tak poważne, że mogą stać się przyczyną śmierci. Książka ocieka gęstniejącą, mroczną i ciężką atmosferą. Rychter sprawnie wplótł historię kryminalną w ponury obraz Galicji końca XIX wieku. Stworzył tym samym bardzo smakowity, nowatorski po thriller historyczny.
Wszystkich miłośników twórczości Bartłomieja Rychtera zapraszamy już teraz, na spotkanie z autorem w kwietniu, do Biblioteki w Lesku.
 
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: