Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27096972 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Jaśle

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

30-10-2014

W ramach Fan Book Sobniów, Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, 23 października 2014 r.  odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek.

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką, leksykografem oraz poetką. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim, zajmuje się też badaniem  słowników polskich i niemieckich. W wolnych chwilach pisze dla najmłodszych, bo jak mówi - sprawia jej to wielką frajdę. W tym niecodziennym wydarzeniu wzięli udział uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej ZSM nr 5 w Jaśle.

W książkach dla  dzieci popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Na pytanie  skąd bierze pomysły, odpowiedziała: Biorę je z fantazji, z języka polskiego a najczęściej po prostu z życia.Jest posiadaczką czterech kotów i uwielbia o nich mówić. Koty są bohaterami jej książek, dlatego z wielką przyjemnością przeczytała Kotostrofy czyli o kotach strofy. Opowiedziała o genezie książki i odpowiedzialnej pracy ilustratora. Mówiła także „całkiem niepoważnie” o poważnych błędach językowych, stosowanych często przez małych i dużych. Pisarka zaprezentowała  książkę „Rany Julek! – o tym jak Julian Tuwim został poetą”, oraz „Zielono mi”-  tomik wesołych, dowcipnych i łamiących języki wierszy. W książkach jest wszystko możliwe – powiedziała na zakończenie tego niezwykle wesołego spotkania.Najmłodsi czytelnicy przekonali się, że nauka poprawnej polszczyzny nie musi być trudna i nudna, podana w formie wierszy pełnych zaskakującego humoru, staje się świetną zabawą. A chętnych do odkrywania uroków polszczyzny z Agnieszką Frączek zapraszamy do korzystania ze zbiorów Biblioteki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: