Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27106356 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Jaśle

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

23-02-2013

Romanse i zagadki Grzegorza Kasdepke

 21 lutego 2013 roku o godzinie 10.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zgromadzili się wielbiciele talentu Grzegorza Kasdepke, aby wziąć udział w spotkaniu autorskim w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Publiczność dopisała; oprócz dzieci w różnym wieku – od przedszkolaków po dwunastolatki, sporą grupę stanowili rodzice i dziadkowie.Autor nawiązał doskonały kontakt ze zróżnicowana wiekowo publicznością. Opowiadając o swoich książkach przyznał się do napisania pięciu romansów i jeden z nich – Tylko bez całowania! polecił najmłodszym czytelnikom.Prezentując książkę napisaną wspólnie z Anną Onichimowską Gdybym był dziewczynką. Gdybym była chłopcem wyjaśnił, czym są role społeczne. Wiele emocji i śmiechu wśród dzieci wzbudziło wyobrażanie sobie, że dziewczynki są chłopcami, a chłopcy –  dziewczynkami. Zachęcone przez autora dzieci podawały przykłady zajęć do jakich, według nich, stworzone są kobiety i mężczyźni. Jedna z najmłodszych uczestniczek spotkania zauważyła: „Zapomnieliśmy o tym, że dziewczynka jest królewną !”, na co autor odparł: „Ja pamiętam o tym każdego dnia”.

Dzieci nauczyły się odróżniać opowiadanie fantastyczne od realistycznego, szybko rozszyfrowały frazeologizmy takie jak: zrobić kogoś w balona, dostać małpiego rozumu czy wyjść z siebie. Niektórzy byli zaskoczeni, że pocałować klamkę to nie znaczy ożenić się z kimś, a zbijanie bąków to nie jest leżenie do góry nogami.

Spotkanie zakończyła konferencja prasowa czyli możliwość zadawania autorowi dowolnych pytań, co jak wiadomo, dzieci lubią najbardziej. Dzięki temu dzieci dowiedziały się, że najśmieszniejszą książką są Przygody detektywa Pozytywki, najkrótszą – Niegrzeczniaki, a najnowszą – Kto zamawiał koszmarną przygodę? Poznały sekret twórczej inspiracji pisarza, który pomysły do książek czerpie ze spotkań autorskich i rozmów z dziećmi. Na pytanie czy lubi pisać książki, autor odpowiedział, że nie umiałby robić niczego innego.

Zapytani o wrażenia członkowie DKK stwierdzili, że było to fantastyczne i wesołe spotkanie, a na kolejnym spotkaniu klubowym chcieliby omówić jedną z jego nowych książek.

 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: