Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Łańcucie

Izabela Sowa: "Blagierka"

18-02-2011

W piątek (18.02.2011.) odbyło się drugie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Tym razem dzieliłyśmy się wrażeniami po przeczytaniu książki dla młodzieży pt. "Blagierka" Izabeli Sowy. Pisarka jest znana przede wszystkim dorosłym czytelnikom m.in. z tzw. serii owocowej: "Smak świeżych malin", "Cierpkość wiśni", "Herbatniki z jagodami". Jest również autorką powieści "Zielone jabłuszko", "Świat szeroko zamknięty", "Ścianka działowa", "Podróż poślubna". Opublikowała też zbiór opowiadań "10 minut od centrum".
Z twórczością Izabeli Sowy zetknęłyśmy się już rok temu, czytając i dyskutując ojej powieści pt. "Agrafka". Książka nam się podobała, więc z tym większym zaciekawieniem sięgnęłyśmy po wydaną kilka miesięcy temu "Blagierkę".


Oto recenzja książki napisana przez naszą nową klubowiczkę, która być może zachęci młodych czytelników do jej przeczytania.


"Blagierka" opisuje życie 18 letniej Amelii, uczennicy Artystycznego Liceum z Klasą. Jej rodzice wyjechali do Londynu, więc ze wszystkim usiłuje sobie poradzić sama. Bywa, że pomaga jej chłopak - Bond, który jest prawie 7 lat starszy i jest studentem. Amelia czyli Paris próbuje grać dziewczynę wyluzowaną, która nie boi się żadnych wyzwań. Przybiera różne maski i świetnie umie kłamać, żeby tylko przypodobać się kolegom z klasy. Obawia się odrzucenia, którego doświadczyła w dzieciństwie i udaje inną niż jest w rzeczywistości. Paris wplątuje się w eko-projekt czyli blog proekologiczny, który ma zachęcić do lepszego traktowania Matki Natury. Do projektu, w ramach integracji szkół,zaprasza chłopaka z "obciachowego" Zarzecza - Krejzola. To właśnie Krejzol pierwszy odkrywa jej grę.
Przed dziewczyną jeszcze długa droga żeby z malowanej lalki stała się dziewczyną świadomą swojej wartości, ale i akceptującą swoje słabości.

Na spotkaniu klubu były różne zdania na temat książki, ale moim zdaniem jest ona interesująca, ponieważ opowiada o problemach współczesnych nastolatek.

Karolina Mazur, lat 15
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: