Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Cieklinie

Jack London : "Zew krwi"

17-01-2011

Pierwsze tegoroczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Cieklinie odbyło się 17.01.2011r. Choć pogoda za oknem była raczej wiosenna niż zimowa, my za sprawą książki Jacka Londona przenieśliśmy się na skutą mrozem i zasypaną śniegiem Alaskę.
Zew krwi to historia psa Bucka, który z ciepłego, wygodnego życia na południu Stanów Zjednoczonych trafia do psiego zaprzęgu na mroźnej północy. Z punktu widzenia psa poznajemy ludzi, których spotkał w swoim życiu, ich charaktery, sposób w jaki odnosili się do siebie nawzajem oraz do psów, które były na Alasce niezbędne. Poznajemy także charaktery samych psów, ich hierarchię w zaprzęgu, walki i przyjaźnie.
Klubowicze śledząc losy Bucka sięgnęli po atlas geograficzny, w którym wyznaczyli trasę jego wędrówki z południa na północ. W książce o psich rasach zobaczyli jak wyglądają psy należące do ras, których przedstawiciele razem z Buckiem pokonywali bezdroża Alaski. Poznali historię udomowienia psa i dowiedzieli się jak wygląda ustawienie psów w zaprzęgu.
Okazuję się, że dobra literatura sama się broni. Książka Jacka Londona już przecież swoje lata ma (nie liczmy ich), a przecież nie tylko, że spodobała się wszystkim klubowiczom, młodszych od niej o kilka pokoleń, to jeszcze zachęciła do poszerzenia swojej wiedzy.
Myślę, że warto przeplatać na spotkaniach pozycje już z klasyki z nowościami. Polecamy wszystkim omawianą przez nas książkę i zachęcamy do powtórzenia naszej drogi.
Krystyna Czechowicz

Zew krwi” podoba mi się,
akcji dużo w nim jest
i on jest po prostu the best.
Buck był inteligentny.
no i bardzo pojętny,
siłę miał bardzo wielką,
zabijał zwierzynę wszelką
puchar mu się należy,
choć on nie nosi odzieży.
Tomek

 

Książka podobała mi się dlatego, że jest w niej dużo przygód. Pies Buck to główny bohater powieści. Jest psem, który przebył ponad 3 000 mil w zaprzęgu. Książka jest nieobliczalna i nie wiadomo co się wydarzy. Cenię ją za to, że jest w niej dużo przygód, a ten pies jest wspaniały. Można się z niej dowiedzieć dużo o psach.
Piotrek

 

Zew krwi” to magiczna książka opowiadająca o życiu niezwykłego psa, o tym, jak on widzi świat, a także o zachowaniu ludzi wobec zwierząt i pomiędzy nimi samymi. Autor z niezwykłym zapałem i przekonaniem opowiada o magicznej więzi łączącej psa przybyłego do północy z czasami pradawnymi, z jego historią i pierwotnymi instynktami. Pokazuje też, jak liche jest ludzkie i psie życie, a także, że nawet z najgorszych doświadczeń można wyciągnąć cos dobrego. Moim zdaniem książka ta jest niezwykle ciekawa, a szczególnie miło czytałoby się ją gdzieś w górach, zimowymi wieczorami w chatce przy kominku .
Anita

 

Książka opowiada o wartościach ponadczasowych, np. przyjaźń, poświęcenie. Głównym bohaterem jest pies Buck, który zostaje uprowadzony ze swojego ciepłego i przytulnego domu i sprzedany pracownikom poczty na Alasce, u których będzie wraz z innymi psami ciągnął przesyłki rządowe. Buck uczy się też od innych psów jak przetrwać w zimnie i głodzie. Następnie zostaje sprzedany poczcie Kanadyjskiej. Po przerobieniu 3 000 mil w zaprzęgu poczty zostaje sprzedany wraz z zaprzęgiem trzem poszukiwaczom przygód; Halowi, Charlesowi i Maercedes. Nie mięli oni wcale pojęcia o wyprawach w nieznane, po przebyciu ¼ drogi została już tylko połowa jedzenia przeznaczonego dla psów. Psy wyczerpane i wychudłe dotarły od obozu Johna Tornthona. Tornthon odebrał Bucka Charlesowi, za co ten pokochał swego nowego pana. Wraz z nim wyruszył w nieznane w poszukiwaniu złota. Obóz został zaatakowany przez Indian, którzy zamordowali wszystkich oprócz Bucka.
Maciek

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: