Wydarzenia w 2022 roku

Koncert akordeonowy w Wypożyczalni Głównej – relacja

30-03-2022

Koncert akordeonowy w Wypożyczalni Głównej – relacja

W ramach prowadzonej działalności kulturalnej Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33A,  zaproponowała czytelnikom niezwykle ciekawe spotkanie, koncert i poznanie bardzo interesującego Gościa. Był nim inżynier elektronik ale i akordeonista Janusz Bogaczewicz.

Rzeszowianin, absolwent Technikum Elektronicznego w Rzeszowie, ukończył studia inżynierskie z zakresu elektroniki we Wrocławiu. Jego przygoda z muzyką zaczęła się od Ogniska Muzycznego w Rzeszowie i akordeonu. Potem była szkoła muzyczna: Szkoła Muzyki Rozrywkowej Virtuoso i nauka gry na gitarze oraz powrót do akordeonu. Wreszcie Sanok i edukacja u prof. Andrzeja Smolika w Studium Muzycznym przy Sanockim Towarzystwie Muzycznym, a także koncerty, wyróżnienia  i wysoka lokata na sanockich Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w roku 2021.

Sylwetkę naszego Gościa przybliżyła rozmowa prowadzona przez Włodzimierza Ratyńskiego.

Jednakże najciekawszym punktem wieczoru w dniu 28 marca 2022 r. był koncert akordeonowy zatytułowany „Melodie świata”.  Podczas którego można było usłyszeć najpiękniejsze i najbardziej znane melodie włoskie, francuskie, bałkańskie, meksykańskie, argentyńskie i romskie. Kilka utworów zostało wykonanych w duecie na dwa akordeony ze znakomitą Krystyną Piterą, której obecność na koncercie była miłą niespodzianką.

To był bardzo udany wieczór przy udziale licznie zgromadzonej, wspaniałej publiczności. Nie obeszło się także bez bisów.

Składam serdeczne podziękowanie występującym artystom Krystynie Piterze i Januszowi Bogaczewiczowi za stworzenie przemiłej atmosfery, niezapomniany koncert oraz wspólne nucenie i śpiewanie znanych melodii i utworów.

Włodzimierz Ratyński

------------------------------------------------------