Archiwum wydarzeń 2021

Recital Adrianny Godlewskiej-Młynarskiej w Wypożyczalni Głównej – relacja

16-08-2021

Recital Adrianny Godlewskiej-Młynarskiej w Wypożyczalni Głównej

Sympatycy aktorki Adrianny Godlewskiej-Młynarskiej byli ogromnie zachwyceni recitalem, który został zaprezentowany w tutejszej Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33A.  Artystka przedstawiła program pt. „Moja droga z piosenką” złożony z utworów polskich i francuskich przeplatanych komentarzami i wspomnieniami aktorki. Wielka serdeczność, naturalność, uśmiech, przyjazne nastawienie do publiczności i zachęcanie do wspólnego śpiewu znanych i lubianych piosenek to cechy tego niezwykle udanego, miłego i sympatycznego wieczoru. Mogliśmy usłyszeć m.in. tak znane utwory jak: „Brzydula i rudzielec” z muzyką Jerzego Haralda, „Trzy listy” ze słowami Jerzego Jurandota, „12 godzin z życia kobiety”, „Jeszcze w zielone gramy”, „Starzy ludzie”, „Paname”, „Parlez moi d’amour”, „Martwe liście”, „Mademoissele de Paris” czy „Walc minutowy” autorstwa Wojciecha Młynarskiego, a także słynną „Cyganerię” Charlesa Aznavoura i „La vie en rose” Edith Piaf.

Adrianna Godlewska spotkała się już z rzeszowskimi czytelnikami w 2019 roku podczas wieczoru autorskiego, albowiem napisała i wydała dwie wielce ciekawe książki : "Jestem, po prostu jestem" (2003) oraz "Życie, kochanie i gotowanie" (2010).

Adrianna Godlewska, jak czytamy w notkach biograficznych zamieszczonych na okładkach Jej książek, jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie im. Aleksandra Zelwerowicza (d. Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej), aktorka m.in. warszawskich teatrów Syrena, Dramatycznego, Ludowego, Rozmaitości, Rampa, znana z występów w wielu programach rozrywkowych m.in. w kabaretach Dudek i U Lopka. Dużą popularność przyniosło jej telewizyjne "Gotowanie na ekranie", program w którym przez kilka lat dzieliła się swoją pasją kulinarną. W programie 1 Polskiego Radia była autorką i prezenterką programów muzycznych poświęconych piosence francuskiej. Nadal występuje i koncertuje. Jej recital "Piosenka francuska i nie tylko" cieszył się ogromną popularnością. Nowy program estradowy "Moja droga z piosenką", który miał premierę w klubie Scena SPATiF prezentowała także w żoliborskim salonie artystycznym "Kalinowe Serce", podczas Sympozjonu w Mazurkasie (Ożarów Mazowiecki) czy w klubie seniora MAL Surma na warszawskiej Ochocie.

Nasz Gość był oczarowany serdecznym przyjęciem i opieką przez cały pobyt w Rzeszowie oraz licznie zgromadzoną publicznością, czego wyrazem jest szalenie miły wpis do naszej Kroniki bibliotecznej:

„Z wielką radością przyjęłam zaproszenie do tego niezwykłego miejsca, które jest wypełnione życzliwością, entuzjazmem i wspaniałą publicznością.

Mój program „Moja droga z piosenką” prowadzi widza nie tylko przez dawne lubiane piosenki ale wspomina o ludziach i miejscach. I właśnie jednym z tych miejsc ulubionych jest Rzeszów - miasto coraz piękniejsze, ludzie serdeczni, teatr wspaniały, organizacja koncertów bez zarzutu i nadzwyczajna gościnność.

Specjalne podziękowania należą się Panu Włodzimierzowi Ratyńskiemu, którego inicjatywa jest nadzwyczajna i opieka nad artystami także.

Wielkie podziękowanie dla P. Asi, która dzielnie sprawowała rolę operatora dźwięku.

Po takim serdecznym przyjęciu mam ochotę na kolejne spotkanie i mam nadzieję, że za jakiś czas będzie to możliwe.

Życzę wszystkim przede wszystkim zdrowia, dobrego humoru, cierpliwości, serdecznych spotkań i spokoju. Jeszcze raz wielkie DZIĘKUJĘ !!!! Z wyrazami miłości

Adrianna Godlewska-Młynarska”

Pięknie dziękujemy Adriannie Godlewskiej za pokonanie trudów podróży z Warszawy do Rzeszowa związanych z dużym opóźnieniem pociągu Pendolino, za ciekawy nostalgiczny recital, za mobilizowanie nas do wspólnego śpiewania, za stworzenie niezapomnianej życzliwej atmosfery oraz za wspaniałe przeżycia artystyczne.

Spotkanie prowadził Włodzimierz Ratyński, stroną dźwiękową recitalu zajmowała się Joanna Piller pracownik Działu Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie. Wspaniały plakat przygotowany przez Małgorzatę Kubicz został wysoko oceniony przez Adriannę Godlewską, napisała o nim: „Plakacik cudny, nic nie poprawiam, jeszcze nigdy nie miałam takiego ładnego. Zawsze wiedziałam, że moje ulubione Miasto mnie nie zawiedzie”.

Szczególne podziękowanie należy się publiczności, która po pandemicznej przerwie zechciała licznie uczestniczyć w pierwszej imprezie organizowanej przez Wypożyczalnię Główną po tak długim czasie. Zapraszamy także na kolejne sierpniowe spotkania.