Archiwum wydarzeń 2021

Konkurs o Konstytucji 3 Maja dla młodzieży Internatu ZSE - relacja

15-07-2021

Konkurs o Konstytucji 3 Maja dla młodzieży Internatu ZSE

Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie wspólnie z Internatem Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie przygotowała ciekawy konkurs dla młodzieży pt.: "Konstytucja 3 Maja: pierwsza w Europie, druga na świecie : wielki test"

Sejm RP ogłosił rok 2021 rokiem Konstytucji 3 Maja. W sejmowej uchwale zapisano: "Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, świadomy znaczenia Konstytucji 3 Maja jako ważnego elementu pamięci zbiorowej, oddając hołd wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wiekopomnego aktu – myślicielom politycznym, posłom na Sejm Czteroletni, przedstawicielom ówczesnego obozu patriotycznego oraz pokoleniom Polaków, których niezłomna walka pozwoliła na przetrwanie lat niewoli i odzyskanie niepodległości, zachęca do refleksji nad dziedzictwem Konstytucji 3 Maja współcześnie i ustanawia rok 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja."

W bieżącym roku przypada także 230. rocznica uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Zarówno Internat ZSE jak i Wypożyczalnia Główna wpisały się w obchody tego ważnego wydarzenia.

Konkurs miał charakter edukacyjny i rozrywkowy oraz zamknięty, skierowany został do młodzieży mieszkającej w Internacie Zespołu Szkół Elektronicznych.

Celem konkursu było :

• przybliżenie młodzieży znaczenia uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  • przypomnienie postaci i wydarzeń tamtej epoki oraz ich znaczenia we współczesności
  • zapewnienie młodzieży rozrywki i zdobycie dodatkowej wiedzy
  • miłe spędzenie czasu i możliwość wygrania ciekawych nagród

Każdy z uczniów otrzymał zestaw 20 pytań testowych z czterema wersjami odpowiedzi. Zadaniem uczestników było poprawne zaznaczenie jednej prawidłowej odpowiedzi, a w przypadku jednego pytania aż trzy  odpowiedzi były poprawne.  W związku z tym maksymalnie można było zdobyć  22 punkty.

Przygotowano także 15 nagród w postaci ciekawych książek i słodyczy. Otrzymały  je te osoby, które zdobyły największą liczbę punktów oraz oddały wypełniony test najszybciej.

Konkurs odbył się 9 czerwca 2021 r. (środa) w siedzibie Internatu ZSE przy ul. Dąbrowskiego 56.

Konkurs z ramienia WiMBP współorganizował Włodzimierz Ratyński, a przeprowadzeniem i rozdaniem nagród zajęła się  nauczycielka i wychowawca w Internacie ZSE Katarzyna Chudzik.

Młodzieży gratulujemy zdobytej wiedzy i nagród.