Archiwum wydarzeń 2020

Mariola Łabno-Flaumenhaft w Wypożyczalni Głównej - relacja

29-01-2020

Mariola Łabno-Flaumenhaft w Wypożyczalni Głównej

Gościem trzeciego „Wieczoru z Melpomeną w bibliotece” była urocza Mariola Łabno-Flaumenhaft

Rzeszowska aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej oraz założycielka i aktorka Teatru Bo Tak, przyjęła zaproszenie od Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Dąbrowskiego 33A, gdzie spotkała się z czytelnikami, 27 stycznia 2020 r.

Pochodzi z Tarnowa, ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu, debiutowała w sztuce „Bal manekinów” w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, od 1994 roku jest wierna rzeszowskiemu Teatrowi, w swojej karierze zagrała ponad 100 ról. Jest także absolwentką studiów podyplomowych w zakresie Public Relations w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Aktorka prezentuje bardzo piękne podejście do zawodu, który wykonuje, mówiąc o sobie: „Teatr jest dla mnie wszystkim. Całym moim życiem, pracą, miłością, pasją, sposobem wyrażania siebie, całą mną. Każda z moich aktorskich kreacji czegoś mnie nauczyła, wyjawiła jakąś prawdę o samej sobie oraz pozwoliła mi odkryć w sobie cały wachlarz stanów emocjonalnych, przeżyć i przemyśleń. Dlatego też wszystkie moje role zaliczam do ulubionych”.

Prof. Adrianna Godlewska, która widziała spektakl „Marlene Dietrich. Błękitny Anioł” napisała o aktorce: „Jestem na Facebooku z Panią Mariolą i bardzo chciałabym znowu zobaczyć ją na scenie. Oprócz urody ma taką zdecydowaną osobowość i śmiejące oczy…”.

Jeszcze tego samego dnia, w godzinach wieczornych Pani Małgorzata Korbecka, uczestniczka wieczoru, napisała na Facebooku wielce ciepłą i sympatyczną  relację zatytułowaną „Kobieta z pasją”:

„Spotkanie z niezwykłą kobietą, bo kobiety takie właśnie są! Silne, zdecydowane, z pasją. Taką kobietą jest Pani Mariola Łabno-Flaumenhaft. Niezwykła aktorka, założycielka Stowarzyszenia Teatr Bo Tak w Rzeszowie, z którą miałam przyjemność dzisiaj spotkać się na "Wieczorze z Melpomeną w bibliotece. Mariola Łabno-Flaumenhaft" w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Kobieta z pasją, bo jak sama mówi, kocha to co robi i spełnia swoje marzenia. Piękna, energiczna, nowoczesna a jednocześnie ciepła i z sentymentem opowiadająca o wielopokoleniowym domu rodzinnym, zapachu pieczonego chleba przez babcię, zapachu kwiatów, czy wykopkach...Spektakle z jej udziałem to niezapomniane wrażenia. Wystarczy przytoczyć chociażby "Marlene Dietrich.Błękitny Anioł", "Piaf", czy ostatnio grana sztuka "Umrzeć ze śmiechu". Dziękuję Pani Mariolu za fantastyczne spotkanie, za historie z Pani życia opowiedziane z niezwykła pasją. To krótkie spotkanie jest dla mnie inspiracją, tak jak inspiracją są grane przez Panią role”.

Finałem wieczoru była aktorska niespodzianka w wykonaniu Marioli Łabno-Flaumenhaft, która potwierdziła jej wielką klasę i duży format artystyczny. Spotkanie w charakterze rozmowy, wywiadu moderował Włodzimierz Ratyński.

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszego Gościa za przyjęcie zaproszenia oraz wspaniałą, pozytywną i humorystyczną formę wystąpienia, a licznie przybyłym uczestnikom wieczoru za udział w spotkaniu.

Do zobaczenia w marcu podczas kolejnego „Wieczoru z Melpomeną w bibliotece”.

Włodzimierz Ratyński

------------------------------------------------------------------------------------------