Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27107388 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2015

TYDZIEŃ BIBLIOTEK w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży – relacja

19-05-2015

TYDZIEŃ BIBLIOTEK –
Oddział dla Dzieci i Młodzieży

 

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2015 r. – „Wybieram Bibliotekę”, w dniach 8-15 maja przygotowaliśmy dla naszych czytelników bogatą ofertę spotkań z literaturą, zajęć i warsztatów edukacyjnych.

8 maja 2015 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece Agnieszkę Gil – dziennikarkę, redaktorkę, autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Spotkanie zrealizowane zostało pod patronatem Instytutu Książki. Była to wspaniała okazja do spotkania autorki i rozmowy na tematy poruszane przez pisarkę w jej książkach, jak również zdobycie cennego wpisu do książki.

Aby zachęcić młodych Czytelników do zgłębiania tajemnic biblioteki, podczas zajęć „W roli głównej książka”, oprócz naszych najciekawszych zbiorów, postanowiliśmy zaprezentować cymelia ze zbiorów Czytelni Głównej WiMBP w Rzeszowie. Liberatura zrobiła bardzo duże wrażenie na uczestnikach zajęć. Pierwszoklasiści zostali również pasowani na Czytelnika i obiecali jak najczęściej zaglądać na biblioteczne półki.

Podczas warsztatów ekologicznych „Piękna nasza Ziemia cała!” – staraliśmy się pokazać dzieciom zagrożenia wynikające z nadmiernego konsumpcjonizmu, a także uświadomić, że obowiązkiem każdego z nas jest dbanie o planetę, która jest domem wszystkich ludzi.

Na kolejnych zajęciach postanowiliśmy wybrać się w wirtualną podróż po najpiękniejszych zakątkach świata, bo przecież „Podróże kształcą!”– były to zajęcia warsztatowe rozwijające znajomość geografii jak również umiejętność posługiwania się mapami dostępnymi w Internecie.

Podczas obchodów Tygodnia Bibliotek nie zabrakło także głośnego czytania dzieciom w ramach stałego cyklu „Od bajki do dobranocki” w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Tym razem spotkanie zostało poświęcone „Zabawom z Reksiem”.

Na zakończenie Tygodnia gościnnie w naszej bibliotece przeprowadziły zajęcia studentki Uniwersytetu Rzeszowskiego należące do Studenckiego Koła Naukowego Animatorów Kultury Literackiej Dzieci. Zajęcia zatytułowane „Kałużyści – jak się nie nudzić na podwórku”, bardzo spodobały się dzieciom, zwłaszcza, że miały okazję opowiedzieć w co najczęściej bawią się na podwórku z kolegami, jak się nie nudzić i kreatywnie wykorzystywać wolny czas. Podstawą zabaw ruchowych był wiersz Danuty Wawiłow „Kałużyści”. Nie zabrakło także dobrze znanych i lubianych przez wszystkich gier i zabaw (np. głuchy telefon). Na zakończenie dzieci wspólnie stworzyły panoramiczną ilustrację za pomocą kredy, szyszek, patyków i kamieni – materiałów, które można znaleźć na każdym podwórku.

W piątkowe popołudnie spotkali się również członkowie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki – KSIĄŻKOŁAKI, aby porozmawiać na temat książki „Wnuczka do orzechów” Małgorzaty Musierowicz oraz „Wielkie pytania małych ludzi” Tadeusza Mikołuszko.

Mamy nadzieję, że zajęcia i spotkania z książką okazały się atrakcyjne i zachęciły młodych miłośników książki do jak najczęstszego odwiedzania biblioteki.

Barbara Jabłońska
Hanna Szafrańska

------------------------------------------------------------

GALERIA

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: