Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27106974 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2014

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI „KSIĄŻKOŁAKI” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży – relacja

23-05-2014

 

Dyskusyjny Klub Książki „Książkołaki”.

„Gra” Andrzeja Maleszki – Oddział dla Dzieci i Młodzieży

 

Cykl „Magiczne Drzewo” Andrzeja Maleszki cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci. Motyw czarodziejskiego przedmiotu, z jednej strony spełniającego marzenia, a z drugiej wymagającego ogromnej odpowiedzialności, staje się inicjatorem przygód i dalekich podróży głównych bohaterów. Duże emocje wśród klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki „Książkołaki” wywołała najnowsza część serii Magicznego Drzewa – „Gra”. Tym razem Kuki po raz kolejny musi zmierzyć się ze swoim klonem, który pragnie zemścić się na chłopcu i zdobyć magiczny artefakt – niezwykłą kostkę. Wraz z Gabi, Blubkiem i psem Budyniem muszą odnaleźć kryjówkę złego klona i pokrzyżować jego niecne plany. Czy przyjaciołom uda się pokonać sobowtóra, podszywającego się za Kukiego? Kim jest metalowy skorpion i czy można mu zaufać? Zapraszamy do lektury…

 

Młodzi czytelnicy podkreślali, że każda z części cyklu autorstwa Andrzeja Maleszki trzyma w ogromnym napięciu, pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji i humoru. Od tej książki nie można się oderwać, jest ona świetną alternatywą dla komputera czy telewizji. W kreacjach dziecięcych bohaterów nie brakuje realnych rysów oraz typowych problemów, z którymi stykają się współcześnie dzieci. Nawiązanie przyjaźni, pokonywanie swoich słabości, walka z samym sobą – to niektóre z tematów podejmowanych przez autora. Podczas spotkania obejrzeliśmy także kilka wywiadów z pisarzem, który opowiadał o wartościach płynących z książki. Literatura musi walczyć o młodego odbiorcę, rywalizując z różnorodnymi multimediami. Współczesny czytelnik jest wymagający, więc autor musi wejść w rolę dziecka, spojrzeć z innej perspektywy na świat. Magiczne przedmioty, fantastyczne przygody fascynują młode pokolenie, zadaniem pisarza jest więc pokazanie najważniejszych wartości w życiu człowieka w interesujący i ciekawy sposób, a tym samym zachęcający do sięgnięcia po kolejne książki.

 

Klubowicze zgodnie podkreślali, że takie książki jak „Gra” czyta się z ogromną przyjemnością i z niecierpliwością czekają na kolejne części „Magicznego Drzewa”. Dzieci chętnie podjęły temat magicznych przedmiotów spełniających życzenia. Każdy z nas chciałby być posiadaczem takiego rekwizytu, ale czy bylibyśmy szczęśliwsi, lepsi, mądrzejsi… Czy mając już wszystko, czego można byłoby sobie zażyczyć, potrafilibyśmy marzyć? Takie książki jak „Magiczne Drzewo” Andrzeja Maleszki wywołują długie dyskusje, które dotyczą bardzo ważnych tematów i problemów. Uczą stawiania pytań, myślenia oraz empatii, zrozumienia dla drugiego człowieka.

 

oprac. Marcelina Janisz

_________________________________________________________________________________________

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: