Stronę odwiedzono:
27170149 razy
|
Wernisaż IX Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego
„ANIOŁY, ANIOŁKI, ANIOŁECZKI UBRANE W LUDOWE WZORECZKI - FOLK”
zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 2 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 5
w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży
Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków sztuki dziecięcej do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. W Minigalerii Sztuki Dziecka i dla Dziecka, od 28 stycznia do 29 marca 2013 r. prezentujemy wystawę prac plastycznych „Anioły, aniołki, aniołeczki ubrane w ludowe wzoreczki – Folk”. Była to dziewiąta edycja konkursu, zorganizowanego dzięki współpracy nauczycielek - Anny Ratowskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Małgorzaty Wiciejowskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 5 pod patronatem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.
Podczas uroczystego otwarcia wystawy, które odbyło się 28 stycznia 2013 r., zostały wręczone nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu. Wernisaż prac plastycznych, swoimi występami artystycznymi uświetnili uczniowie klasy 1 ze Szkoły Podstawowej Nr 23 po opieką Edyty Cmoch, uczniowie klasy 3 ze Szkoły Podstawowej Nr 2 pod opieką Iwony Malinki oraz uczniowie Gimnazjum Nr 7 – Alicja Kuraś i Adrian Kocząb.
Wręczenia nagród laureatom dokonali Monika Ohar-Pawiak – z-ca Dyrektora WiMBP w Rzeszowie, Wioletta Śnieżek – z-ca Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 5 oraz Jacek Kuć – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2.
Panie organizatorki: Anna Ratowska i Małgorzata Wiciejowska, podziękowały wszystkim uczestnikom konkursu za piękne anioły, aniołki i aniołeczki , zaś opiekunom wręczyły listy gratulacyjne.
LISTA NAGRODZONYCH UCZESTNIKÓW:
Prace nagrodzone w klasach I-II:
- Julia Król – Szkoła Podstawowa Nr 2 (opiekun: Bogusława Tressenberg)
- Anna Moroń – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Zgromadzenia Sióstr Pijarek (opiekun: Anna Wańcicka)
- Amelia Pająk – Zespół Szkolno- Przedszkolny Nr 5 (opiekun: Małgorzata Nowak)
Prace wyróżnione w klasach I-II:
- Zuzanna Bocheńska – Zespół Szkół Nr 4 (opiekun: Regina Sosnowska-Pyra)
- Emilia Ciepiela – Szkoła Podstawowa Nr 5 (opiekun: ks. Grzegorz Wojnar)
- Natalia Czarnik – Osiedlowy Dom Kultury „Zalesie” (opiekun: Agnieszka Łubkowska)
- Julita Gniewek - Szkoła Podstawowa Nr 28 (opiekun: Krystyna Hus)
- Oliwia Kapuścińska - Szkoła Podstawowa Nr 5 (opiekun: ks. Grzegorz Wojnar)
- Maja Kłoda - Szkoła Podstawowa Nr 1 (opiekun: Małgorzata Konopelska)
- Maja Skimina – Szkoła Podstawowa Nr 6 (opiekun: Magdalena Sobala-Kujda, Monika Grędziak)
- Franciszek Szalacha – Zespół Szkół Społecznych Nr 1 (opiekun: Elżbieta Ficek)
- Aleksandra Szczupak - Szkoła Podstawowa Nr 23 (opiekun: Grażyna Kafel)
- Mateusz Świetlik – Szkoła Podstawowa Nr 17 (opiekun: Ewa Pytel)
- Maria Wróbel – Szkoła Podstawowa w Kielnarowej (opiekun: Izabela Liskowicz)
- Karol Zimoch - Szkoła Podstawowa Nr 17 (opiekun: Mariola Wiśniewska)
Nagroda Specjalna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie:
- Elżbieta Matuła - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal ZgromadzeniaSióstr Pijarek (opiekun: Anna Wańcicka)
Nagroda Specjalna Teatru Maska:
- Krzysztof Artymiak – Szkoła Podstawowa Nr 17 (opiekun: Mariola Wiśniewska)
Prace nagrodzone w klasach III-IV :
- Maria Fila – Zespół Szkół Publicznych Nr 4 (opiekun: Maria Piekarz)
- Julia Markowicz – Szkoła Podstawowa Nr 25 (opiekun: Dorota Sroczyńska)
- Bartosz Ziobro – Szkoła Podstawowa Nr 14 (opiekun: Maria Ziemiańska)
Prace wyróżnione w klasach III- IV:
- Anastazja Jajuga – Szkoła Podstawowa Nr 2 (opiekun: Izabela Filipiak-Kudasik)
- Aleksandra Kielar - Zespół Szkolno- Przedszkolny Nr 5 (opiekun: Małgorzata Fleszar-Burman)
- Monika Kluz – Szkoła Podstawowa w Hermanowej (opiekun: Renata Rzeźnik)
- Aleksandra Kut – Zespół Szkół Muzycznych Nr 2 (opiekun: Marta Banek)
- Wiktoria Nowak – Szkoła Podstawowa Nr 27 (opiekun: Beata Mikuła)
- Gabriela Obacz – Szkoła Podstawowa Nr 5 (opiekun: Urszula Moskwa-Romańczuk)
- Anna Peszko – Zespół Szkół w Malawie (opiekun: Agnieszka Wąs)
- Dominika Skrzypa – Zespół Szkół Publicznych Nr 6 (opiekun: BarbaraMindziak)
- Barbara Witowicz – Szkoła Podstawowa Nr 12 (opiekun: Ewa Gotkowska-Litwa)
- Maja Wycisk –Zespół Szkół Społecznych Nr 1 (opiekun: Elżbieta Ficek)
Nagroda Specjalna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie:
- Aleksandra Sarna – Szkoła Podstawowa Nr 16 (opiekun: Aldona Akwarska-Stanisz)
Nagroda Specjalna Teatru Maska:
- Ewelina Nowak – Szkoła Podstawowa Nr 9 (opiekun: Dorota Markowicz)
Wszystkim serdecznie gratulujemy !
___________________________________________________________________________________________
GALERIA