Archiwum wydarzeń 2011

Witajcie w naszej bajce – spotkanie z przedszkolakami

04-02-2011

Witajcie w naszej bajce – spotkanie z przedszkolakami

Kolorowe bajeczki z Oddziału dla Dzieci Młodzieży w dniu 4 lutego 2011 r. zawędrowały do Przedszkola Nr 23 w Rzeszowie, aby zachęcać najmłodszych do wypożyczania książek z biblioteki. Dzieci spotkała niespodzianka, ponieważ w podróż wraz z panią Renatą Dziepak – kierownikiem Oddziału dla Dzieci i Młodzieży do akcji propagującej wspólne głośne czytanie przyłączył się Molik Biblioteczny oraz nasz wesoły przyjaciel, uwielbiający czytać książki – Smok Novuś.
Molik opowiadał o bajkach, bajeczkach, legendach, książkach o zwierzętach, przygodach i dalekich, cudownych podróżach, które zamieszkują biblioteczne półki i czekają na swoich czytelników jednocześnie prezentując najciekawsze i najbardziej atrakcyjne bajkowe perełki. Uśmiechy na buziach przedszkolaków wywołały recytowane wiersze: ”Stefek Burczymucha”, „Katar”, „Słowik” czy „Zawody”.
Dzieci zachwycone różowym smokiem chętnie przyłączyły się do wspólnych zabaw i autorskiego tańca Novusia  - „Smokdance”. Doskonale poradziły sobie również z zagadkami dotyczącymi „Bajki o Smoku Novusiu” autorstwa Wiesława Drabika, a jako nagrodę za poprawne odpowiedzi otrzymały zakładki do książek.
Na zakończenie spotkania Molik Biblioteczny oraz Smok Novuś zaprosili wszystkich Przedszkolaków do Biblioteki przy ulicy Słowackiego 11, gdzie mogą liczyć na częste spotkania z bajką.
Zabawy literackie w Przedszkolu to nowa forma pracy naszej Biblioteki przekonująca do zalet, jakie niesie ze sobą czytanie, dzięki któremu ćwiczymy myślenie i wyobraźnię, książka dostarcza maluchom wspaniałych emocji i zabawy.