Archiwum wydarzeń 2011

WITAJ SZKOŁO w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

29-09-2011

Witaj szkoło - spotkanie w cyklu Wędrujące dobranocki

Jak co roku, we wrześniu rozpoczęła się szkoła, co również dla nas bibliotekarzy oznacza intensywniejszą pracę. W ramach cyklu Wędrujące dobranocki, w dniu 27 września 2011 r. nasza biblioteka – Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizowała spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1 w Rzeszowie zatytułowane „Witaj Szkoło”.

Licznie przybyłych małych gości uroczyście przywitała w stroju wróżki pani Renata Dziepak – kierownik Oddziału. Spotkanie prowadziła, a jednocześnie ubarwiła swoją stylizacją srogiej nauczycielki pani Katarzyna Lubas – kierownik Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie.
Pani Kasia rozpoczęła spotkanie piosenką „Ćwir, ćwir Wróbelku”, która wprawiła naszych małych czytelników w dobry nastrój, ponieważ doskonale znali ten utwór. Dzieci miały okazje poznać bajkowych bohaterów, a także ich niezwykłe przygody szkolne i podwórkowe. Pani Kasia zaprosiła na nasze spotkanie Plastusia, Jacka i Agatkę, Pszczółkę Maję, Kota Filemona i Bonifacego, Reksia, Krecika i Piaskowego Dziadka. Nasi mali widzowie bawili się doskonale, naśladowali głos Krecika i śpiewali z Piaskowym Dziadkiem.

Dzieci miały okazję pooglądać eksponaty z Muzeum Dobranocek - stare książki i inne pamiątki: m. in.: z 1912 r. „Pszczółkę Maję i jej przygody”, „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie”, „Plastusiowy pamiętnik”, „Przygody Koziołka Matołka”. Przez cały czas uczniowie chętnie odpowiadali na pytania pani prowadzącej zajęcia, zgłaszali się i wykazali się doskonała znajomością bajkowych postaci.

Na zakończenie wizyty w naszej bibliotece uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 ustawili się z maskotkami do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Dzieci z wielkim smutkiem opuściły nasz Oddział, ponieważ zajęcia bardzo im się podobały i żałowały, że tak szybko się skończyły. Uradowani mali czytelnicy krzyczeli „jeszcze, jeszcze, jeszcze”, ale niestety nieubłagalnie biegnący czas wyznaczył koniec kolejnego spotkania w cyklu „Wędrujące dobranocki”.