Archiwum wydarzeń 2011

Anioły, aniołki, aniołeczki z zaczarowanej krainy bajeczki – wernisaż wystawy konkursu plastycznego

01-02-2011

Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie serdecznie zaprasza do Minigalerii Sztuki Dziecka i dla Dziecka na wystawę prac plastycznych Anioły, aniołki, aniołeczki z zaczarowanej krainy bajeczki. Konkurs zastał zorganizowany dzięki współpracy biblioteki z panią Anną Ratowską ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz panią Małgorzatą Wiciejowską ze Szkoły Podstawowej Nr 23. Patronat nad artystycznym przedsięwzięciem objęła Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

Konkurs plastyczny w połączeniu z inspiracją literacką ma na celu rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej, rozwijanie uzdolnień artystycznych oraz motywacji czytelniczej. Mali artyści prezentują kolejny raz piękne i oryginalne prace plastyczne w formie płaskiej lub przestrzennej. W siódmej już edycji ogólnomiejskiego konkursu anielskiego wzięło udział 17 rzeszowskich szkół podstawowych oraz 3 Osiedlowe Domy Kultury w Rzeszowie, łącznie przesyłając 166 prac.

Komisja konkursowa w składzie Halina Piotrowska (z-ca dyrektora WiMBP) – przewodnicząca komisji, Małgorzata Kogut (Stowarzyszenie Niezależnych Twórców „YUGA”) – członek komisji oraz Renata Dziepak ( kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży) – członek komisji, zmierzyła się z niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ wszystkie prace były niezwykłe a inwencja twórcza wykonawców godna podziwu.

Po dokładnej analizie prac, uwzględniając samodzielność, pomysłowość, dobór techniki, materiałów plastycznych oraz talent i umiejętności manualne - nagrodziła dzieci w dwóch kategoriach wiekowych:

I Kategoria wiekowa (klasy I-II)

Trzy równorzędne nagrody otrzymali:
1. Kajetan Czamara – Szkoła Podstawowa Nr 25 (op. Jolanta Garbaczewska)
2. Wojciech Wyczarski – Szkoła Podstawowa Nr 10 (op. Renata Biedka)
3. Olga Zapaśnik – Szkoła Podstawowa Nr 2 (op. Izabela Filipiak-Kudasik)

5 równorzędnych wyróżnień otrzymali:

1. Karolina Kisała – Osiedlowy Dom Kultury „Zalesie” (op. Agnieszka Łubkowska)
2. Aleksandra Kolek - Osiedlowy Dom Kultury „Zalesie” (op. Agnieszka Łubkowska)
3. Julia Krzanowska – Szkoła Podstawowa Nr 5 (op. ksiądz Grzegorz Wojnar)
4. Kamil Lutecki – Szkoła Podstawowa Nr 1 (op. Małgorzata Konopelska)
5. Barbara Pasowicz – Szkoła Podstawowa Nr 17 (op. Alicja Niemiec)

Nagroda Specjalna Dyrektora WiMBP w Rzeszowie:
Przemysław Kuborek – Szkoła Podstawowa Nr 17 (op. Alicja Niemiec)

Nagroda Specjalna Teatru MASKA:
Klaudia Baran – Szkoła Podstawowa Nr 10 (op. Renata Biedka)

II Kategoria wiekowa (klasy III -IV)

Trzy równorzędne nagrody otrzymali:
1. Julia Piekarz – Zespół Szkół Muzycznych Nr 2 (op. Dorota Gasztych)
2. Joanna Turek – Zespół Szkół Muzycznych Nr 1 (op. Lidia Szpala, Danuta Kisiel)
3. Karolina Zięba – Szkoła Podstawowa Nr 22 (op. Joanna Zięba)

Osiem równorzędnych wyróżnień otrzymali:
1. Karolina Bednarek – Zespół Szkół Muzycznych Nr 1 (op. Danuta Kisiel, Lidia Szpala)
2. Anna Gasztych – Zespół Szkół Muzycznych Nr 2 (op. Marta Banek)
3. Barbara Gozdek – Szkoła Podstawowa Nr 4 (op. Maria Piekarz)
4. Izabela Maciejczyk – Szkoła Podstawowa Nr 10 (op. Urszula Wojnar)
5. Julia Osinko – Szkoła Podstawowa Nr 23 (op. Małgorzata Rowińska)
6. Wiktoria Stawarz – Zespół Szkół Muzycznych Nr 1 (op. Agata Czeluśniak-Głąb)
7. Klaudia Szwagiel – Szkoła Podstawowa Nr 28 (op. Krystyna Kuzdro)
8. Dorian Węklar – Szkoła Podstawowa Nr 8 (op. Tamara Machowska-Kinasz)

Nagroda Specjalna Dyrektora WiMBP w Rzeszowie:
1. Wiktoria Tabin – Szkoła Podstawowa Sióstr Pijarek w Rzeszowie (op. Anna Wańcicka)
2. Aleksandra Majcher, Aleksandra Selwa – Szkoła Podstawowa Nr 5 (op. ksiądz Grzegorz Wojnar)

Nagroda Specjalna Teatru MASKA:
Łucja Litwittz – Szkoła Podstawowa Nr 22 (op. Małgorzata Szczepan)

Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Niezależnych Twórców „YUGA”

Patrycja Przewoźnik – Szkoła Podstawowa Nr 17 (op. Paulina Tutak, Joanna Wójcik)

Oficjalnego otwarcia wystawy dokonała kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży - pani Renata Dziepak witając zaproszonych gości, organizatorów oraz laureatów konkursu. Otwarcie ekspozycji uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i 23 w Rzeszowie, dziewczynki zaprezentowały wiersze i pastorałki o Aniołkach: Niech Ci się przyśnią Aniołki, Aniele niebieski posłańcu, Nie miały Aniołki choinki na święta, Chodził Anioł po świecie. Wręczenia nagród laureatom dokonały wspólnie organizatorki konkursu pani Anna Ratowska, pani Małgorzata Wiciejowska oraz instruktor WiMBP w Rzeszowie - pani Grażyna Nowak.

Na koniec organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom konkursu za pięknie przygotowane postaci aniołów, opiekunom wręczyli listy gratulacyjne i zaprosili do podziwiania wyjątkowej ekspozycji.

Wystawę Anioły, aniołki, aniołeczki z zaczarowanej krainy bajeczki można oglądać w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ulicy Słowackiego 11 od 1 lutego do 4 marca 2011 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

Serdecznie zapraszamy!!!