Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27105425 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2011

Spotkanie z AGNIESZKĄ FRĄCZEK - Oddział dla Dzieci i Młodzieży

10-06-2011

Berek literek – spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

 
W ramach V Podkarpackich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami 9 czerwca 2011 r. w Oddziale dla Dzieci Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie gościliśmy autorkę niezliczonych fantazyjnych, niesfornych rymów dla dzieci – Agnieszkę Frączek. Pisarka ma na swoim koncie ponad sto książek dla dzieci, które zachwycają lekkością pióra, humorem oraz pomysłowością.
Agnieszka Frączek – germanistka, leksykograf, historyk, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego w swojej twórczości dla dzieci przedstawia zawiłości gramatyki języka polskiego. Dzięki radosnym i dowcipnym opowiadaniom i wierszom czytanie i nauka to okazja do zabaw językowych w obszarze: głosek dźwięcznych i bezdźwięcznych, frazeologizmów, wyrazów wieloznacznych, używania poprawnych form wyrazów i wielu innych.
Na spotkanie autorskie „Berek literek” oprócz indywidualnych wielbicieli jej twórczości  przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Nr 10, Nr 12 oraz Nr 28.
Podczas spotkania autorka czytała dzieciom swoje utwory ze zbioru „Chichopotam”, „Zielono mi”, „Kelner Kornel”, „Muł Mądrala”, „Kanapka”, przeprowadziła krótką lekcję na temat książek, ich budowy, ilustracji, zaznaczając, że na książkę należy patrzeć całościowo, gdyż na jej ostateczną formę pracuje wiele osób. Dzieci chętnie uczyły się trudnych wyrażeń, a powtarzanie za autorką tekstów: „Kelner Kornel całą lwiarnię karmi lurą kulturalnie, „Muł mądrala mimochodem maturzystki mamił młode…”sprawiało wiele radości. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się na czym polega praca leksykologa, jak piszę się słowniki i leksykony, jak wygląda praca badacza na uniwersytecie. Dzieci miały także mnóstwo pytań dotyczących twórczości autorki, a także tego czy jest rozpoznawana na ulicy lub czy córka pomaga w pisaniu wierszy. Na pytanie o ulubioną literaturę, poetka polecała książki autorów, którzy lubią bawić się językiem: Małgorzaty Strzałkowskiej, Doroty Gellner, Wandy Chotomskiej, Grzegorza Kasdepkę, Pawła Beręsewicza, Marcina Brykczyńskiego, Beaty Ostrowickiej czy Barbary Gawryluk.
W podziękowaniu za miłe spotkania dzieci recytowały wiersze autorki, wręczyły jej kwiaty i ilustracje do jej książek, a póżniej cierpliwie czekały na swoja kolej w długiej kolejce po autograf i dedykację do zakupionych książek.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: