Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27103063 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2011

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Oddział dla Dzieci i Młodzieży

06-06-2011

X Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

 
Już od 10 lat Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom dba o emocjonalne, moralne  i intelektualne zdrowie naszych pociech. Pierwszym krokiem dziecka wkraczającego w świat literatury są bogato ilustrowane bajki, bajeczki i baśnie oraz bohaterowie, którzy czarują dziecięcą wyobraźnię.
W Ogólnopolskim Tygodniu Głośnego Czytania w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie spotykaliśmy się z dziecięcymi ulubieńcami: Wróbelkiem Elemelkiem, zdającym egzaminy końcowe w swojej szkole, Misiem Uszatkiem, który ma całe mnóstwo niezwykłych pomysłów i przygód, Cudaczkiem Wyśmiewaczkiem, wybierającym się nad morze, Koziołkiem Matołkiem, Kubusiem Puchatkiem , Krecikiem oraz Królewną Śnieżką z pięknej baśni Andersena. Razem z Wróżką Biblioteczną dzieci odwiedzały zaczarowany świat literatury dziecięcej.

OTCD to doskonały czas, aby podsumować całoroczny cykl zajęć czytelniczych o bibliotece, dziecięcej literaturze pięknej i popularnonaukowej „Razem z książką”. Przedszkolaki (Przedszkole Publiczne Nr 2) oraz Pierwszoklasiści (Szkoła Podstawowa Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 3, Zespół Szkół Muzycznych Nr 1) w nagrodę za systematyczny i aktywny udział w bibliotecznych spotkaniach zostali  Pasowani na Czytelników Oddziału dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie, otrzymali imienne Karty Czytelników oraz książeczki. Przyjęte w poczet czytelników dzieci pamiętają o zasadach korzystania z biblioteki, szanują książki i potrafią samodzielnie je wypożyczać, znają również liczne wiersze, baśnie oraz nazwiska najsłynniejszych twórców. Dzieci na tą wyjątkową uroczystość przygotowały własny program artystyczny: pięknie deklamowały wiersze o książkach, tańczyły i śpiewały, nadając naszym spotkaniom bardzo uroczysty i radosny klimat.
Podczas zajęć „Czytaj kiedy chcesz” rozmawialiśmy o najpiękniejszych, najciekawszych      i najbardziej wartościowych książkach dziecięcych, które inspirują i zachęcają do czytania. W czwartek spotkaliśmy się na seansie głośnego czytania „Od bajki do dobranocki” w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Zainteresowane bajkami maluchy mogły bliżej poznać bohatera animowanego serialu telewizyjnego i książeczek dla dzieci – Boba Budowniczego i jego zgranej ekipy. Tradycyjnie już, spotkanie zostało uatrakcyjnione dobranockową projekcją filmów animowanych.
 
3 czerwca 2011 r. w naszej bibliotece miało miejsce wyjątkowe muzyczne wydarzenie - koncert młodych talentów z Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1. Literacko-muzyczny występ artystyczny „Fabryka młodego muzyka” przygotowany został pod kierunkiem nauczycielek: pani Barbary Tajchman oraz pani Renaty Szeteli.
Młodzi artyści rozpoczęli występ od „Muzycznego abecadła”, by przejść do prezentacji instrumentów muzycznych zarówno w brzmieniu, w poetyckim opisie oraz ogólnej charakterystyce: gitary, skrzypiec, altówki, fletu poprzecznego, fagotu, trąbki, puzonu oraz instrumentów perkusyjnych. W roli wdzięcznej widowni wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Rzeszowie, którzy byli wprost urzeczeni talentem, pasją i energią muzyków, przekonali się również jak piękny duet tworzy literatura z muzyką.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: