Archiwum wydarzeń 2011

KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

30-04-2011

KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI … - TE LUBIĘ NAJBARDZIEJ – otwarcie wystawy prac plastycznych ogólnomiejskiego konkursu plastycznego.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP serdecznie zaprasza na przegląd literatury dziecięcej w postaci wystawy prac plastycznych. Ekspozycję prezentujemy od 28 kwietnia 2011 r. w Minigalerii Sztuki Dziecka i dla Dziecka.
Konkurs plastyczny Książki, książeczki… te lubię najbardziej został zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 3, dzięki współpracy pani Małgorzaty Baran, pani Renaty Kyc oraz pani Grażyny Makary. Patronat nad artystycznym przedsięwzięciem objęła Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.
Konkurs propagujący czytanie, rozwijający wyobraźnię oraz zdolności plastyczne cieszył się dużym zainteresowaniem. Do organizatorów wpłynęło 425 prac z 16 rzeszowskich szkół podstawowych.
Komisja konkursowa w składzie: pani Monika Kwiatkowska-Worek – przewodnicząca jury, Grażyna Nowak – instruktor WiMBP w Rzeszowie, Renata Dziepak – kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie, obradowała w dniu
12 kwietnia i po wnikliwej analizie prac wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych:

Kategoria - klasy I

Delfina Dziubek SP Nr 1
Paweł Woźnicki ZS Nr 5
Julia Gajdek SP Nr 27

Oficjalnego otwarcia wystawy dokonała pani Zofia Grzywacz – bibliotekarz Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Serdecznie powitała wszystkich przybyłych gości, organizatorów i laureatów konkursu.
Program otwarcia wystawy organizatorki wzbogaciły bardzo ciekawym występem młodych aktorów z klasy 2 Szkoły Podstawowej Nr 3 pod tytułem „Nowoczesna bajka
o Kopciuszku”. Przedstawienie bardzo przypadło do gustu wdzięcznej publiczności, radosne wykonanie, zabawne dialogi oraz piękne kostiumy zachwyciły wszystkich zebranych.
W końcu nadeszła najbardziej oczekiwana chwila – czas ogłoszenia wyników i wręczenia nagród książkowych laureatom konkursu. Czynności tej dokonali z-ca dyrektora WiMBP w Rzeszowie - pani Halina Piotrowska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Rzeszowie - pan Kazimierz Leniart.
Organizatorzy pogratulowali talentu i fantastycznej wyobraźni laureatom konkursu, podziękowali również wszystkim osobom dorosłym za zaangażowanie przy projekcie, wręczając nauczycielom i opiekunom listy gratulacyjne.
Zapraszamy wszystkich miłośników twórczości dziecięcej do zwiedzania wystawy „Książki, książeczki… te lubię najbardziej” w godzinach otwarcia Biblioteki.