Archiwum wydarzeń 2011

Zabawy literackie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

26-03-2011

Reksio i jego ferajna – spotkania z ulubionym bohaterem literackim i jego przyjaciółmi

Marcowe zabawy literackie „Reksio i jego Ferajna” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie skupiły się wokół ulubionego, sympatycznego pieska, wymyślonego przez Lechosława Marszałka. Zwierzęcy bohaterowie z serialu animowanego o Reksiu oraz ci z występujący w wielu innych bajkach  to temat bardzo wdzięczny wśród dzieci.

Na spotkaniach mali sympatycy zwierzęcej ferajny razem z Ciotką Klotką śpiewały piosenki „Hau hau hau, miał miał miał, z Wandą Chotomską rozpoznawały rasy psów, posiłkując się zbiorem „Wierszy pod psem”, poznawały cechy charakterystyczne dla ptaków, korzystając ze zbioru „Nasze ptaki”, odwiedziły także „Zoo” Jana Brzechwy, posłuchały historii ze zbiru opowiadań „Reksio pomaga innym”.

Dzieci bardzo chętnie opowiadały też o swoich domowych pupilach, ich imionach, ulubionych zabawach czy okolicznościach, w jakich stali się ich opiekunami, jak również o marzeniach posiadania zwierzątka. Podczas zajęć nasi najmłodsi czytelnicy, korzystając z książek i albumów popularnonaukowych odnajdywali i rozpoznawali rasy psów i kotów.
Dzieciaki doskonale poradziły sobie także z zagadkami i jak zwykle wielką radość sprawiły im kalambury, największą jednak atrakcją okazał się Reksio, który odwiedził naszą Bibliotekę.

Promując czytanie książek wśród dzieci pani Renata Dziepak – kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przeprowadziła zabawy z Reksiem w roli głównej w Księgarni Nova przy ulicy Słowackiego 16, w podziękowaniu za wypożyczenie stroju Reksia, który stanowił ogromną atrakcję dla dzieci.

W cyklu zajęć o zwierzęcych bohaterach łącznie wzięło udział 10 grup: z Przedszkola Mały Ambasador, Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1 oraz Szkoły Podstawowej Nr 3 w Rzeszowie oraz Panie z Księgarni Nova, którym serdecznie dziękujemy za zaproszenie nas do ich Krainy Książki.