Archiwum wydarzeń 2011

Pierwsza Dama w Bibliotece

22-03-2011

Pierwsza Dama RP Pani Anna Komorowska w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie w dniu 17 marca 2011 w swoich gościnnych progach miał zaszczyt witać Pierwszą Damę RP Panią Annę Komorowską, która przybyła do Rzeszowa na spotkanie z aktywnymi kobietami Podkarpacia.

Pani Prezydentowej towarzyszyła Pani Irena Wóycicka – Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta, Pani Aleksandra Leo-Madecka - Zastępca Dyrektora Gabinetu Prezydenta RP, Pani Elżbieta Łukacijewska - Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Pani Izabela Sobolewska z Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP.

W imieniu wszystkich zebranych, naszych wspaniałych gości serdecznie powitał Pan Stanisław Turek – dyrektor WiMBP w Rzeszowie i Pani Renata Dziepak – kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży WiMBP. Wyróżnieni uczniowie z Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1 w Rzeszowie w podziękowaniu za  spotkanie wręczyli bukiety kwiatów wszystkim paniom.

Po oficjalnym powitaniu, nastąpiła serdeczna, bezpośrednia rozmowa Pani Prezydentowej z małymi czytelnikami na temat roli książki w życiu każdego młodego człowieka. Dzieci nieco onieśmielone opowiadały o ulubionych książkach, swoich zainteresowaniach, podróżach czy pomysłach na spędzanie wolnego czasu, także w zaprzyjaźnionej bibliotece.

Miejsce i okoliczność sprzyjała wspólnemu, głośnemu czytaniu. Pierwsza Dama RP przeczytała „Kaczkę Dziwaczkę” Jana Brzechwy, zachęcając uczestników spotkania do uzupełniania z pamięci znanego wszystkim wiersza.
Okazując życzliwość i wsparcie dla akcji głośnego czytania dzieciom oraz rozpowszechniania czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych Pani Prezydentowa pokazała jak ważny jest to aspekt w wychowywaniu dzieci.
Podczas, gdy dzieci zostały obdarowane słodkim poczęstunkiem, Małżonka Prezydenta RP przy filiżance herbaty spotkała się z wielodzietną rodziną z Rzeszowa, która mogła opowiedzieć jej o swoich problemach, ale też o radościach dnia codziennego.
W podziękowaniu za miłe spotkanie, dzieci pożegnały niezwykłych gości rytmiczną piosenką „Pierwszy obudził się pierwiosnek”, wywołując przy tym uśmiech i miłe słowa podziękowania za ciepłe przyjęcie. Mamy nadzieję, że nasi wyjątkowi goście wywiozą przyjemne wspomnienia ze spotkania w Bibliotece nie kryli bowiem radości z udanego spotkania.