Archiwum wydarzeń 2018

„Poczytaj mi, babciu” oraz „Najpiękniejsza laurka dla babci” - Punkt biblioteczny Filii nr 9 – relacja

16-01-2018

„Poczytaj mi, babciu” oraz „Najpiękniejsza laurka dla babci”
Punkt biblioteczny Filii nr 9 – relacja

W środowe i czwartkowe przedpołudnia, w dn. 11.01. i 12.01.2018 r. gościliśmy w Punkcie bibliotecznym Filii nr 9 dzieci z grupy I i II z Przedszkola Muzycznego nr 14 w Rzeszowie, na zajęciach czytelniczych i plastycznych z okazji zbliżającego się Święta Babci i Dziadka.

21 stycznia - Dzień Babci  i 22 stycznia - Dzień Dziadka to jedne z tych świąt w kalendarzu, na które z niecierpliwością i wzruszeniem czekają nie tylko wnukowie. Czas, w którym mamy okazję sprawić seniorom rodu wyjątkową przyjemność, obdarowując ich prezentami, a także okazać, jak są dla nas ważni i jak bardzo ich kochamy, jest z pewnością znaczący dla obydwu stron.

Z tej to okazji zaprosiliśmy na nasze spotkanie, nestorkę rodu – Marię Rajs, naszą wieloletnią aktywną czytelniczkę, babcię pięciorga wnucząt, która z wielką przyjemnością czytała dzieciom bajeczki ze zbioru „Poczytaj mi, babciu” Josefa Carla Grunda. Przedszkolaki w ogromnym skupieniu słuchały bajek, które były nawiązaniem do tematu zajęć.

Wywiązała się niezwykle ożywiona dyskusja na temat roli babci i dziadzia, jaką spełniają oni w życiu wnucząt. Dzieci jednomyślnie uznały, iż dziadkowie pomagają rodzicom w ich wychowaniu, służą im siłą, mądrością i opanowaniem i są raczej od ich rozpieszczania a nie karcenia. Przedszkolaki wspólnie wyróżniły  też  cechy zarówno swoje jak i dziadków, ułatwiające ich wzajemną relację, która nacechowana jest szacunkiem i miłością.

Aby przekonać się jakimi są wnukami dla swoich Dziadków, wypełniły „serduszkowy quiz”, który uświadomił im, jakie cechy muszą posiadać, aby w stu procentach być doskonałymi wnukami.

Następnie po tej swoistej burzy mózgów, dzieciaki z zapałem  przystąpiły do wspólnej zabawy, dzieląc się na 2 grupy : Babć i Dziadków i rywalizując ze sobą w różnych konkurencjach. Wyzwoliła ona w nich  ogrom pozytywnych emocji.

Po tej obfitej dawce rozrywki, przedszkolaki zabrały się do ozdabiania serduszek – laurek dla Babci i Dziadzia, którymi ochoczo obdarują ich 21 i 22 stycznia. A ponieważ w tym roku dni te przypadają na sobotę i niedzielę, będzie to wyjątkowa okazja, by zorganizować kochanym Dziadkom wspaniały weekend, pełen miłości i drobnych przyjemności. Dzieci obiecały nam, iż już dzisiaj będą przygotowywać się do tego jakże dla nich ważnego Święta.

Maria Kozioł,
Barbara Ślęzak