Archiwum wydarzeń 2016

08-03-2016

Ferie w bibliotece –

Filia nr 9

Ferie zimowe już za nami. Po raz kolejny przygotowaliśmy w naszej placówce zajęcia dla dzieci, cieszące się, jak co roku, dużym zainteresowaniem ze strony młodych uczestników.

W ciągu tych dwóch tygodni wolnych od nauki szkolnej, czyli w dniach od 16 do 25 lutego 2016 r. dzieci sprawdziły swoje zdolności manualne i wiedzę, biorąc udział w zajęciach plastycznych, a także bawiły się w zgadywanki, quizy i inne gry słowne. Szczególnie wiele radości sprawiło im samodzielne wykonywanie kukiełek z drewnianych łyżek, wykazując się przy tym dużą pomysłowością i fantazją. Za pomocą filcu, skrawków materiałów, farbek i kolorowej włóczki, wyczarowywały bardzo oryginalne postacie zwierząt i ludzi, by móc następnie odegrać przy ich pomocy miniscenki z motywami zaczerpniętymi ze znanych bajek. Młodzi uczestnicy zaspokoili przy tej okazji ciekawość na temat teatru, gry scenicznej aktorów, reżyserii itp., a także poznały inne typy lalek teatralnych, jak: pacynki, kukiełki czy marionetki. By móc poczuć się przez chwilę jak prawdziwi aktorzy, milusińscy wzięli także udział w ćwiczeniach z zakresu poprawnej wymowy i ruchu scenicznego.

Podczas kolejnych spotkań dzieci sprawdziły się w konkursie plastycznym pod hasłem „Na szkle malowane”, podczas którego wykonywały barwne miniwitraże na płytkach szklanych, a także przy użyciu dostępnych materiałów plastycznych, jak: modelina, plastelina, masa solna i kulki styropianowe, uskuteczniały wesołe „Zabawy i wybryki w krainie plastyki”, wykonując różnego rodzaju figurki według własnej inwencji twórczej. Najciekawsze prace znalazły się na wystawce, a ich wykonawcy zostali nagrodzeni symbolicznymi upominkami.

Serdecznie dziękujemy młodym uczestnikom za miło i twórczo spędzony czas w naszej bibliotece i zapraszamy na kolejne spotkania.

Maria Kozioł

______________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.