Archiwum wydarzeń 2019

„Ferie z książką” - Filia nr 8 - relacja

25-02-2019

Ferie z książką - Filia nr 8

Ferie zimowe dobiegły już końca. Filia nr 8 po raz kolejny włączyła się w akcję „Ferie z książką”. Na ten czas przygotowano wiele atrakcyjnych zajęć dla dzieci. Uczestnicy wzięli udział w różnych zabawach plastyczno-literackich oraz rywalizowali w grach planszowych.

Na pierwszych zajęciach - 13 lutego - pod hasłem Zimą w koło jest wesoło dzieci grały w wiele ciekawych i wciągających gier: Ortografia na wesoło, Tworzymy słowa, Abecadło czy Zgadnij porównywania. Zajęciom towarzyszyło wiele radości i zdrowa rywalizacja.

Kolejne zajęcia literacko – plastyczne odbyły się 14 lutego pod hasłem Abstrakcje gąbką malowane, do których inspiracją była bajka Zimowy szalik Agnieszki Sobich o bałwanku Felku, który dostał kataru. Wszyscy wysłuchali opowiadania, jak to babcia troskliwie opiekowała się Felkiem podczas jego choroby i wydziergała mu na drutach szalik, żeby było mu ciepło i więcej nie chorował. Dzieci wykonały z papieru, waty i bibuły piękne bałwanki, które ozdobiły w czasie zajęć.

20 lutego, na zajęciach pod hasłem Czarodziejski Kapelusz, czytaliśmy bajkę "Śnieżny poranek Muminka" H. Somesson o zimowej przygodzie Muminków. Tytułowy bohater obudził się w środku zimy, gdyż w domu zrobiło się bardzo zimno. Ogień zgasł, a w piwnicy zabrakło drewna. Muminek musiał założyć narty i podążyć w kierunku drewutni, na szczycie z górki. Za nim pojechał Ryjek, a na końcu Mała Mi. Muminek z Ryjkiem wpadli na wspaniały pomysł. Przerobili narty na sanie i z ogromną ilością drzewa zjechali prosto do piwnicy domu, niestety po drodze łamiąc narty Małej Mi. Ta rozzłoszczona, gramoląc się z zaspy stwierdziła, że idzie do domu dalej spać. Na szczęście piwnica w domu Muminków znów była pełna drewna i szybko zrobiło się ciepło. Czytając bajkę wspaniale bawiliśmy się w aktorów odpowiednio modelując swój głos, a inspirując się bajką zrobiliśmy piękne zimowe domki z  papieru.

Na ostatnich zajęciach, 21 lutego pod hasłem: Zima swe uroki ma podsumowano dwa tygodnie wspólnej zabawy. Zdrowa rywalizacja w duchu fair play w trakcie rozmaitych gier, konkursów i zabaw ruchowych, umysłowych oraz warsztatów plastycznych to czas, który upłynął szybko i w radosnej atmosferze. Żal było się rozstawać, gdy nadszedł ten ostatni dzień ferii. Oprócz uczestnictwa w zaplanowanych zajęciach, dzieci chętnie wolny czas w ferie spędzały w bibliotece grając w gry planszowe, rysując i malując, przeglądając książki. Chętnie korzystały z dostępnych w bibliotece komputerów.

Ferie już się skończyły i czas wracać do zajęć szkolnych.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy sukcesów w nauce oraz zapraszamy za rok!

oprac. Joanna Rozborska - Kałucka

---------------------------------------------------------------------