Archiwum wydarzeń 2017

Wieczór autorski z Jarosławą Łytwyn ramach Przestrzeni Książki Ukraińskiej - Filia nr 8 - relacja

22-03-2017

Wieczór autorski z Jarosławą Łytwyn ramach Przestrzeni Książki Ukraińskiej -

Filia nr 8

17 marca 2017 r. w Filii nr 8 gościliśmy Jarosławę Łytwyn - ukraińską prozaiczkę młodego pokolenia, która przybyła wraz z tłumaczem swojej twórczości Januszem Radwańskim, poetą i dziennikarzem.

Spotkanie odbyło się w ramach funkcjonującej w Bibliotece Przestrzeni Książki Ukraińskiej.

Na wstępie autorka zaprezentowała fragment najnowszego opowiadania, który stał się pretekstem do dalszych rozmów dotyczących całej dotychczasowej twórczości oraz literackich inspiracji.

Autorka odkryła przed nami wiele ciekawych historii ze swojego dzieciństwa, lat szkolnych oraz początków swojej przygody z pisaniem. Barwnie wspominała o swojej pierwszej książce, którą napisała w wieku pięciu lat.

Jarosława Łytwyn odpowiadając na liczne pytania  zgromadzonych opowiedziała również o dalszych planach literackich, zdradziła kilka szczegółów dotyczących tematyki kolejnej książki.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze, zaś licznym pytaniom, autografom, wspólnym zdjęciom nie było końca.

Autorka pozostawiła czytelnikom egzemplarze powieści „Róża Wiatrów” wraz z autografem oraz pamiątkowy wpis do naszej księgi.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę bohaterki wieczoru Jarosławy Łytwyn, głównego inicjatora spotkania Janusza Radwańskiego, Vladysława Tsovmy - koordynatora Przestrzeni Książki Ukraińskiej.

Dziękujemy również za przyjęcie zaproszenia Ewelinie Bryczek przedstawicielce Konsulatu Honorowego Ukrainy w Rzeszowie oraz Oldze Hałabud – dziennikarce Polskiego Radia Rzeszów.

Szczególne podziękowania przesyłamy w kierunku Jarosława Mazura za niesamowitą relację fotograficzną: https://web.facebook.com/emjarek/media_setset=a.10154973968749333.1073741898.782679332&type=3&pnref=story

Poniżej przedstawiamy linki do strony przekładów Jarosława Radwańskiego twórczości Jarosławy Łytwyn:

Zachęcamy do odwiedzania strony Przestrzeni Książki Ukraińskiej na facebooku:

Patrycja Solecka, Małgorzata Świder

Relacja radiowa:
Wywiad z Jarosławą Łytwyn przeprowadzony przez redaktor Olgę Hałabud z Polskiego Radia Rzeszów >> nagranie

-------------------------------------------------------------

Pliki do pobrania: