Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27103264 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2016

Książki, które warto czytać – Olga Rudnicka / „Diabli nadali”. Spotkanie grupy DKK-u w Filii nr 8 – relacja

01-06-2016

Książki, które warto czytać – Olga Rudnicka / „Diabli nadali”.

Spotkanie grupy DKK-u – Filia nr 8

 

„Nie ma nic piękniejszego niż pobudzać ludzi do śmiechu”

 

„Diabli nadali” to kolejna doskonała książka tej autorki. Czarna komedia, którą tworzy połączenie kryminału i duża dawka humoru. A lekki styl i zabawna narracja sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Niewątpliwie celem tej książki jest poprawienie czytelnikowi samopoczucia i z tego zadania autorka wywiązała się znakomicie.

 

Główna bohaterka Monika, cnotliwa szara myszka, dziewczyna ze wsi zatrudnia się w dużej firmie. Od tego momentu wszystko w jej bezbarwnym życiu ulega zmianie. Nagle spadają na nią problemy natury zarówno kryminalnej, jak i romansowej. Jak to bywa w kryminale mamy trupa i skomplikowaną zagadkę kryminalną do rozwiązania. Monika staje się główną podejrzaną i przy pomocy młodego policjanta Mateusza – zakochanego w niej – musi rozwiązać tę zagadkę, aby oczyścić się z zarzutów.

 

Zaś tytułowy „Diabeł”, czyli Dagmar Różyk – główny męski bohater – to cyniczny, pewny siebie, uparty, nieznośny, ale jednocześnie pełen wdzięku uwodziciel. To postać, która nie pozostawi obojętną żadną czytelniczkę.

 

Wartka akcja, zabawne dialogi i cała galeria nietypowych bohaterów – to niewątpliwie największe atuty tej książki. Oprócz tajemniczej zagadki morderstwa – to historia pełna miłości, przyjaźni, nienawiści, lojalności, silnych więzi rodzinnych, zazdrości, czyli tego wszystkiego, co się zdarza w życiu każdego człowieka.

 

Polecam miłośnikom kryminałów na wesoło i tym, którzy kiedyś zaczytywali się w książkach Joanny Chmielewskiej.

 

Małgorzata Świder

 

Recenzje Klubowiczek

Olga Rudnicka to niezwykle utalentowana młoda pisarka. Pisze powieści kryminalne z elementami humoru. Z dużą dojrzałością przedstawia typy charakterologiczne bohaterów oraz przemiany w nich zachodzące pod wpływem rozwoju wydarzeń. Akcja rozwija się przezabawnie i intrygująco. Autorka z każdym następnym rozdziałem gmatwa zagadkę morderstwa coraz bardziej. Jest coraz więcej podejrzanych, a policja zaczyna się w tym wszystkim gubić. Podobała mi się główna bohaterka Monika – sekretarka tytułowego „Diabła”. Gdy w firmie dochodzi do zbrodni, której celem miał być szef Moniki, a przez omyłkę został zabity inny człowiek, sprawy zaczynają się komplikować. W dodatku dziewczyną zainteresowani są dwaj mężczyźni, a i jej obaj się podobają. Stanowcza, uparta i odważna Monika bierze sprawy w swoje ręce i pomaga policji rozwiązać zagadkę morderstwa. Jeśli chodzi o ocenę głównego, męskiego bohatera, czyli „Diabła” – określiłabym jednoznacznie, że jest charakterem pozytywnym. Dagmar i Monika naprawdę się lubią i są sobie potrzebni. Książkę czyta się szybko, na co niewątpliwy wpływ ma znakomita narracja i przezabawne dialogi.

 

Bogdana Turzańska

 

Olga Rudnicka należy do moich ulubionych autorek. Jej książka „Diabli nadali” to bardzo sympatyczna książka z rodzaju tych, które lubię czytać, czyli kryminał na wesoło. Czyta się ją lekko i przyjemnie od czasu do czasu wybuchając głośnym, niekontrolowanym śmiechem. Dużo humoru, akcji, ciekawej narracji i niesamowitych dialogów powoduje, że nie można wręcz oderwać się od czytania. Przy tej historii z całą pewnością nie można się nudzić. Przezabawne perypetie bohaterów powodują, że lektura tej książki to niewątpliwie przyjemnie spędzony czas. Książka warta polecenia.

 

Wiesława Szczoczarz

____________________________________________________________________________

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: