Archiwum wydarzeń 2020

„Ferie z Książką” w Filii nr 7 - relacja

03-02-2020

„Ferie z Książką” w Filii nr 7

Podczas „Ferii z książką”, Filia nr 7 WiMBP w Rzeszowie, zorganizowała od 14.01.2020 r. do 23.01.2020 r., następujące zajęcia dla młodszych czytelników Biblioteki, w wieku od 6 do 12 lat:

„Hu, hu, ha nasza Zima Zła”

„Hu, hu, ha nasza Zima Zła” to tytuł zajęć plastycznych dla młodszych czytelników Biblioteki, które odbyły się 14.01.2020 r. Na początku zajęć dzieci wysłuchały wiersza Marii Konopnickiej „Zima zła”, a następnie podzieliły się swoimi obserwacjami na temat tej pory roku. Stało się to inspiracją do powstawania ciekawych prac plastycznych – zimowych witraży, malowanych farbami.

„Zimowy zawrót głowy”

15.01.2020 r. miały miejsce gry i zabawy edukacyjne dla młodszych czytelników Biblioteki - „Zimowy zawrót głowy”. Uczestnicy podczas zajęć rozwiązywali krzyżówki, zagadki i rebusy, związane z tematyką zimową. Mieli również możliwość zagrania w gry planszowe oraz układanie puzzli. Na koniec odbył się mini konkurs – kalambury, z hasłami dotyczącymi znanych postaci z bajek.

„Śnieżynkowe nastroje”

16.01.2020 r. odbyły się zajęcia plastyczne dla młodszych czytelników Biblioteki zatytułowane „Śnieżynkowe nastroje”. Uczestnicy zajęć próbowali wyczarować zimowy klimat, wykonując papierowe bałwanki. Za kule śnieżne posłużyły zgniecione gazety, owinięte białą bibułą, z których to dzieci „lepiły” później bałwanki i ozdabiały według własnych pomysłów.

„Zimowo i wesoło”

Warsztaty plastyczne z Dorotą Noworól ze Szkoły Podstawowej w Hyżnem, im. Gen. Władysława Sikorskiego odbyły się 21.01.2020 r., pod hasłem: „Zimowo i wesoło”. Podczas warsztatów uczestnicy wykonywali prace plastyczne. Tym razem były to trójwymiarowe śnieżynki z papieru. Na koniec posłużyły one do wspólnej zabawy – bitwy na śnieżki.

„Witaj bałwanku”

22.01.2020 r. miały miejsce warsztaty plastyczne z Justyną Kurowską-Widak ze Szkoły Podstawowej w Zaczerniu, pt.: „Witaj bałwanku”, dla młodszych czytelników. Podczas warsztatów powstawały ciekawe prace plastyczne, przedstawiające bałwanki. W nawiązaniu do obchodzonych w tym czasie Dni: Babci i Dziadka, dzieci wykonały też laurki i kwiaty z papieru, dla swoich dziadków.

„Odkrywajmy Europę – „Przystanek Chorwacja”

„Odkrywajmy Europę – „Przystanek Chorwacja”, to tytuł ostatnich zajęć, przygotowanych dla młodszych czytelników Biblioteki. Zajęcia te odbyły się 23.01.2020 r., a poprowadziła je Ewa Nowak-Koprowicz z Punktu Informacji Europe Direct Rzeszów. Na początku zajęć uczestnicy opowiedzieli o swoich ulubionych miejscach w Polsce lub na świecie, a następnie dowiedzieli się wielu różnych ciekawostek o Chorwacji. Wysłuchali również chorwackiego hymnu narodowego. Na koniec wspólnie rozwiązali krzyżówkę, przypominając sobie najważniejsze informacje o poznanym kraju.

Drobne upominki dla uczestników zajęć przygotowane zostały przez Bibliotekę, natomiast nagrody książkowe „Odkryjmy Europę”, przygotował Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów, działający przy WSIiZ w Rzeszowie.

Dziękujemy Dorocie Noworól - plastyk ze Szkoły Podstawowej w Hyżnem, im. Gen. Władysława Sikorskiego, Justynie Kurowskiej-Widak - plastyk ze Szkoły Podstawowej w Zaczerniu, im. Armii Krajowej oraz Ewie Nowak-Koprowicz - z Punktu Informacji Europe Direct Rzeszów, za udział w zajęciach.

Agata Trawka

------------------------------------------------------------------------------