Archiwum wydarzeń 2019

„Ferie Zimowe z Książką w Bibliotece” w Filii nr 7 - relacja

04-03-2019

„Ferie Zimowe z Książką w Bibliotece” w Filii nr 7

Podczas „Ferii Zimowych z Książką w Bibliotece”, Filia nr 7 WiMBP w Rzeszowie, zorganizowała od 12.02.2019 r. do 21.02.2019 r., cykl zajęć dla młodszych czytelników Biblioteki w wieku od 6 do 12 lat.

Poniżej prezentujemy następujące zajęcia:

„Świat przyszłości… pełen miłości”

12.02.2019 r. odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem: „Świat przyszłości… pełen miłości”, dla najmłodszych czytelników Biblioteki, z Dorotą Noworól – plastyk ze Szkoły Podstawowej w Hyżnem. Warsztaty inspirowane były tematyką miłości. Powstały ciekawe prace plastyczne uczestników w postaci laurek i serc. Odczytany został także wiersz pt.: „Podarunek dla Małgosi”, ze zbioru „Idzie zima” Tadeusza Kubiaka. W ten sposób nawiązano do zbliżającego się Dnia Św. Walentego.

„Chciałbym być… - spełnij marzenia”

„Chciałbym być… - spełnij marzenia”, to tytuł kolejnych zajęć dla młodszych czytelników biblioteki, które odbyły się 19.02.2019 r. Uczestnicy zajęć zapoznali się z różnymi zawodami wykonywanymi przez ludzi. Opowiadali również o tym kim sami chcieliby zostać w przyszłości. W trakcie spotkania wykorzystano zagadki, kalambury, gry planszowe i puzzle. Na koniec uczestnicy wykonali prace plastyczne nawiązujące do tematyki zajęć. Książki z serii „Klub Małego Patrioty” Dariusza Grochala i książka „Zawody” uzupełniły tematykę warsztatów.

Niedźwiedź Wojtek i inne gry edukacyjne”

20.02.2019 r. odbyły się zajęcia dla młodszych czytelników biblioteki noszące nazwę: „Niedźwiedź Wojtek i inne gry edukacyjne”. Młodzi uczestnicy poznali historię słynnego Niedźwiedzia Wojtka, słuchając wybranych fragmentów książki „Dziadek i Niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego. Mieli okazję zagrać w grę planszową „Miś Wojtek”, przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej, a także wspólnie stworzyć porter misia. Na koniec wykonane zostały misiowe maski karnawałowe.

„Zimowi bohaterowie książek”

Warsztaty plastyczne z Justyną Kurowską-Widak ze Szkoły Podstawowej w Zaczerniu pod hasłem: „Zimowi bohaterowie książek”, to ostatnia propozycja przygotowana 21.02.2019 r. przez Filię nr 7 WiMBP w Rzeszowie, dla młodszych czytelników. Podczas warsztatów wykonane zostały prace plastyczne przedstawiające Królową Śniegu, w nawiązaniu do znanej baśni Hansa Christiana Andersena, o tym samym tytule, a także wykonana została piękna biżuteria dla królowej.

Drobne upominki i nagrody dla uczestników przygotowane zostały przez Bibliotekę, natomiast nagrody książkowe „Odkryjmy Europę”, przygotował Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów, działający przy WSIiZ w Rzeszowie.

Dziękujemy Dorocie Noworól - plastyk ze Szkoły Podstawowej w Hyżnem i Justynie Kurowskiej-Widak - plastyk ze Szkoły Podstawowej w Zaczerniu za udział w zajęciach.

Agata Trawka

--------------------------------------------------------------------