Archiwum wydarzeń 2013

Ferie zimowe w Filii nr 7 - podsumowanie

27-02-2013

Ferie zimowe w Filii nr 7

W dniach od 12.02.2013 r. do 19.02.2013 r. w Filii nr 7 WiMBP w Rzeszowie przy ul. Osmeckiego 51 odbyły się zajęcia dla najmłodszych czytelników biblioteki.
Poniżej prezentujemy relację z zajęć tematycznych nawiązujących do zimy.

Spotkanie (12 lutego 2013 r.) pod hasłem: „Śnieżne kule”, prowadzone było przez panią Dorotę Noworól - plastyczkę z Gimnazjum w Hyżnem. Dzieci wykorzystując technikę origami wykonały piękne śnieżne kule.

Podczas kolejnego spotkania (14 lutego 2013 r.) pod hasłem: „Zimowe czary” młodzi czytelnicy stworzyli piękne zimowe pejzaże. Wykorzystali do tego proste przedmioty, m. in. papier szary i kolorowy, płatki kosmetyczne. Tego dnia wypadał również Dzień Zakochanych. Dzieci z tej okazji wykonały walentynkowe kartki - serduszka.

W ostatnim dniu zajęć (19 lutego 2013 r.) odbyło się spotkanie pod hasłem: „Nie bądź jeleń - weź paragon”, które poprowadziła pani Teresa Piechowicz z Urzędu Kontroli Skarbowej w Rzeszowie. Dzieci dowiedziały się dlaczego po dokonaniu zakupów w sklepie warto zabrać ze sobą paragon. Służyły temu zabawy pod ogólnym hasłem: „fantazje na temat jelenia na zakupach”. Młodzi adepci sztuki plastycznej stworzyli prace z wykorzystaniem paragonów, kolorowali rysunki jelenia, układali puzzle. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali nagrody w postaci kubków, kalendarzyków i podkładek z hasłem „Nie bądź jeleń – weź paragon”.

Wszyscy uczestnicy na zakończenie każdego spotkania otrzymywali pamiątkowe upominki przygotowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Ogółem w zajęciach podczas ferii zimowych wzięło udział 15 czytelników. Podczas trwania zabaw użytkownicy mieli również możliwość skorzystania z Internetu.

Magdalena Szynal

___________________________________________________________________________________