Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27101957 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2013

„Lato w Bibliotece - Z Książką na fali” - Wakacje z Biblioteką w Filii nr 7

08-08-2013

„Lato w Bibliotece - Z Książką na fali”

Wakacje z Biblioteką

w Filii nr 7

 

W ramach wakacyjnych zajęć, organizowanych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczna w Rzeszowie pod hasłem: "LATO W BIBLIOTECE Z KSIĄŻKĄ NA FALI w dniach od 23 lipca do 1 sierpnia 2013 roku w Filii nr 7 odbył się cykl spotkań dla najmłodszych czytelników. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznania ciekawych gości oraz atrakcyjnego spędzenia wakacyjnych dni.


 

„Bawimy się w Zoo” 

Pierwsze spotkanie pod hasłem „Bawimy się w Zoo”, którego gościem była Pani Dorota Noworól - plastyk z Gimnazjum w Hyżnem odbyło się 23 lipca 2013 r.  Tematem przewodnim spotkania były zwierzęta występujące w różnych krajach świata, poczynając od domowego kotka, świnki, lwa, pająka, żyrafy, a kończąc na barwnej papudze. Pod okiem pani Doroty, każdy z uczestników pracę swą wykonał bardzo starannie,  przedstawiając  zalety każdego ze zwierząt.  Końcowym  akcentem spotkania było pamiątkowe zdjęcie i upominki przygotowane przez bibliotekę. W zajęciach wzięło udział 10 osób. 

 

 

„Zabawa w Muzeum” 

„Zabawa w muzeum” - to kolejna propozycja zajęć przygotowanych przez Bibliotekę dla młodych czytelników, które miały miejsce 24 lipca 2013 r. Podróż do Muzeum miała charakter edukacyjny. Zadaniem każdego z uczestników było opisanie wskazanego eksponatu, uwzględniając jego charakter i użyteczność. Młodzi słuchacze starali się wnikliwie przedstawić podany przedmiot i z tego zadania wywiązywali się znakomicie. Na koniec spotkania dzieci otrzymały drobne upominki  przygotowane  przez bibliotekę. Obecnych było 13 osób. 

 

 

„Rzeszów – ciekawe miejsca, które warto pokazać turystom - wycieczka do znanych  i lubianych miejsc Rzeszowa”
– „Jak zmienił się Rzeszów pod wpływem funduszy europejskich”.
Spotkanie z panią Ewą Nowak-Koprowicz z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie
oraz paniami Anna Ziajor i Pauliną Kulig.

 

W ramach wakacyjnych zajęć w Bibliotece, w dniu 25.07.2013 r. gośćmi spotkania pod hasłem: „Rzeszów – ciekawe miejsca, które warto pokazać turystom - wycieczka do znanych i lubianych miejsc Rzeszowa” – „Jak zmienił się Rzeszów pod wpływem funduszy europejskich”-  były: pani Ewa Nowak-Koprowicz z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie oraz pani Anna Ziajor i Paulina Kulig - studentki z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.                                                               

Goście przygotowali dla uczestników spotkania prezentacje multimedialną, z której dzieci mogły dowiedzieć się jakie zmiany zachodziły w architekturze Rzeszowa pod wpływem przeobrażeń gospodarczych, związanych z dotacjami unijnymi. Dowiedziały się między innymi jak zmieniły się ważne dla naszego miasta obiekty: Filharmonia, Teatr Maska, Muzeum Dobranocek, Skatepark, rzeszowskie parki czy Port Lotniczy w Jasionce.

Mali czytelnicy wzięli również udział w rozwiązywaniu krzyżówek, których hasłem przewodnim były fundusze europejskie. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a na zakończenie spotkania młodzi słuchacze otrzymali drobne upominki przygotowane przez bibliotekę. Obecnych było 13 uczestników.

 

 

„Kwiatowe inspiracje lata”  

W dniu 30 lipca 2013 r.  wakacyjne zajęcia nawiązywały do tematu: „Kwiatowe inspiracje lata”, czyli tworzenia kwiatowych obrazów metodą origami. Młodzi adepci sztuki plastycznej kreowali  barwne obrazy, inspirując się własną wyobraźnią i pomysłami. Końcowym efektem ich pracy był letni krajobraz pełen kwiatów i różnorodnych zwierząt. W spotkaniu wzięło udział 11 uczestników.

 

 

”Weź paragon” 

Tradycją już jest, iż podczas wakacyjnych zajęć, czytelnicy biblioteki, spotykają się  z Panią Teresą Piechowicz – Barzyk z Urzędu Kontroli Skarbowej, w ramach akcji letniej ”Weź paragon”. Tym razem spotkanie to odbyło się w dniu  31 lipca 2013 r.

Głównym bohaterem omawianego tematu, nawiązującego do codziennego obiegu pieniędzy, był Królik. Występował on pod różnymi postaciami, m.in. w formie puzzli, czy też,  na kolorowej widokówce inspirowanej malarstwem Andrzeja Mleczki.  Uzupełnieniem treści spotkania były krzyżówki i rebusy, których głównym hasłem były słowa: „Paragon”  i „Kasa Fiskalna”.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie rysując i odpowiadając na zadawane pytania. Hitem spotkania okazały się puzzle, które w błyskawicznym czasie zostały ułożone przez uczestników zabawy. Końcowym akcentem zajęć było wręczenie nagród ufundowanych przez Urząd Kontroli Skarbowej w Rzeszowie. W zajęciach uczestniczyło 10 osób.

 

 

 „Wakacyjne wspomnienia” 

Ostatnie spotkanie z cyklu „Lato w Bibliotece – Z Książką na fali”  przebiegły pod hasłem: „Wakacyjne wspomnienia”. Zajęcia prowadzone były przez  panią plastyk Dorotę Noworól z Gimnazjum w Hyżnem.  Uczestnicy spotkania mieli za zadanie stworzenie wakacyjnego obrazu posługując się metodą origami, papierem kolorowym oraz pastelami. Podczas pracy twórczej dzieci mogły rozwinąć swoją wyobraźnię a także poznać tajniki nowych form plastycznych. Z tej formy zajęć skorzystało 13 osób.

 

 

Ogółem w zajęciach organizowanych przez bibliotekę w miesiącach wakacyjnych wzięło udział  70 uczestników. Oprócz przygotowanych zajęć, użytkownicy biblioteki mieli również możliwość  skorzystania  z Internetu.

                                                                                                                                                     Oprac. Anna Kurowska

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: