Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27107287 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2013

„Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” - Tydzień Bibliotek w Filii nr 7

23-05-2013

„Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”

Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2013 r.

w Filii nr 7

 

W majowym klimacie, jak co roku Filia nr 7 WiMBP w Rzeszowie  zaprosiła swoich czytelników do obchodów Tygodnia Bibliotek na cykl zajęć, które odbyły się w dniach od 8 maja 2013 r. do 13 maja 2013 r., pod hasłem: „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”.

 

„Poznaj twórczość Juliana Tuwima - Podróż do Tuwimolandii”

 

„Tydzień Bibliotek” rozpoczął się od spotkania z przedszkolakami z Przedszkola Nr 37 - 8 maja 2013 r. oraz zajęciami z młodymi czytelnikami z Zespołu Szkół Muz. Nr 2 - 10 maja 2013 r.  Spotkania te nawiązywały do obchodów Roku 2013, który został nazwany Rokiem Juliana Tuwima pod hasłem: „Poznaj twórczość Juliana Tuwima - Podróż do Tuwimolandii”.

 

Młodzi adepci literatury rozpoczęli podróż od wyjazdu lokomotywą z Rzeszowa do Warszawy - stolicy Polski (miasta gdzie urodził się Julian Tuwim), o której dowiedzieli się z książki „Województwa Polski”. Wiersze sławnego poety „Lokomotywa” i „Warszawa” wprowadziły dzieci w klimat spotkania do miejsca zwanego Tuwimolandią.

 

Kolejną podróż pociągiem młodzi czytelnicy odbyli do lasu, gdzie utwory „Spóźniony słowik” i „Mowa ptaków” przybliżyły  atmosferę ciszy i śpiewu ptaków. Mali słuchacze powrócili do Warszawy, by stamtąd udać się tym razem samolotem do Afryki i poznać „Murzynka Bambo” oraz „Słonia Trąbalskiego”. Powrót przebiegał z przygodami  Babci i Kurki z utworu „W aeroplanie”. Podsumowaniem spotkania o Julianie Tuwimie i jego twórczości były zagadki typu ‘zgaduj-zgadula’, np. ułożenie wierszy znanego twórcy dla dzieci w prawidłowym układzie lub ułożenie tytułów według określonej kolejności, a także zilustrowanie przez dzieci czytanych wierszy.  Tym razem nastąpił już ostatni etap podróży. Nasi milusińscy musieli powrócić do Rzeszowa.

 

„Z flagą narodową przez najnowszą historię Polski”

 

W dniu 9 maja 2013 r.  odbyło się spotkanie uczniów z Zespołu Szkół Muz. Nr 2 z panem Maciejem Rędziniakiem z Instytutu Pamięci Narodowej,  pod hasłem:  „Z flagą narodową przez najnowszą historię Polski” z cyklu: „Z historią Polski na ty”, które  nawiązywało  do święta 3. Maja.

 

Pan Rędziniak rozpoczął swa prelekcję od przypomnienia historii powstania państwa polskiego i pierwszych jego założycieli, a szczególnie nawiązał do historii godła Polski i flagi biało-czerwonej. Orzeł określa potęgę, siłę, szlachetność, drapieżność i władzę, a także wielkość. W dalszej części spotkania pan Maciej nawiązał do flagi państwowej, która ma barwy biało-czerwone, a więc również nawiązujące do godła Polski – Orła w Koronie.

 

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniu odpowiadając na zadawane przez prelegenta pytania. Dziękujemy panu Maciejowi Rędziniakowi z Instytutu Pamięci Narodowej za przygotowanie prelekcji.

 

„Warsztaty dla Seniorów”

Nauka korzystania  z najnowszych nośników informacji – Internetu dla najstarszych czytelników

 

W dniu 13 maja 2013 r. odbyło się spotkanie nawiązujące swym charakterem do obchodów Tygodnia Bibliotek, którym były warsztaty komputerowe organizowane w ramach cyklu „Warsztaty dla Seniorów”. Zajęcia te prowadzone były przez panią Ewę Oleszczuk ze Stowarzyszenia OŚĆ.  W programie wykorzystano m.in. „Ciekawe miejsca w sieci: jak można spędzać w niej czas wolny?

 

Dziękujemy pani Ewie Oleszczuk ze Stowarzyszenia OŚĆ za przygotowanie i prowadzenie zajęć.

__________________________________________________________________________

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: