Archiwum wydarzeń 2012

TYDZIEŃ BIBLIOTEK w Filii nr 7

16-05-2012

Tydzień Bibliotek pod hasłem: "BIBLIOTEKA CIĄGLE w GRZE!"

8-15 maja 2012 roku
w Filii nr 7

Podczas „Tygodnia Bibliotek” Filia nr 7 WiMBP w Rzeszowie przygotowała następujące spotkania:

Nasi przyjaciele z dobranocek”

Spotkanie z Panią Katarzyną Lubas z Muzeum Dobranocek

9 maja 2012 r. rozpoczął się nietypowo, bo od przywitania przez przedszkolaki z Przedszkola Nr 36 Gr.V (wych. p. Katarzyna Szlęk-Lip) gości z Muzeum Dobranocek, które przyprowadziła do Biblioteki pani Katarzyna Lubas. Nasi bohaterowie w osobach Bolek i Lolek, Reksio, Kot Filomen i Bonifacy, Kiwaczek, Miś Uszatek i jego przyjaciele, Krecik oraz Wilk rozpoczęli swoją prezentację od przywitania się z dziećmi. Kiwaczek przywitał się śpiewająco, Wilk krzyczał i straszył mówiąc: „ja ci jeszcze pokażę”, a Krecik wydobywał śmieszne odgłosy, typu: hejo! halo!, czy też po prostu śmiał się, co rozbawiło wszystkie dzieci.

W trakcie dobranockowego spotkania, mali słuchacze dowiedzieli się od Pani Katarzyny o powstawaniu i sposobach tworzenia filmu animowanego o Misiu Uszatku. Podczas zajęć pani Katarzyna Lubas przytoczyła opowiadanie pt. „Kusza” ze zbioru opowiadań „Bolek i Lolek na olimpiadzie”. Zaprezentowany został również film o znanym wszystkim dzieciom Reksiu i jego przygodach pt.: „Reksio i Ufo”.

Przedszkolaki wzięły udział w zabawach (krzyżówka, rebusy) przygotowanych przez panią prelegentkę. Końcowym akcentem podsumowującym całość spotkania było rozdanie drobnych upominków w postaci zakładek do książek. Obecnych było 25 uczestników.

„Spotkanie z Biblioteką”

W dniu 10 maja 2012 r. odbyło się „Spotkanie w bibliotece”, które dotyczyło regulaminu i zasad korzystania z biblioteki. Uczestniczyli w nim uczniowie kl. I z Zespołu Szkół Muzycznych Nr 2 (wych. p. Barbara Pałysiewicz).
Uzupełnieniem tych wiadomości i najważniejszym momentem spotkania było zapoznanie się przez dzieci z literaturą dziecięcą dostępną w bibliotece. Jak na pierwszaków przystało, mali goście wykazali się znajomością alfabetu, śpiewając nie tylko w języku polskim, ale również w języku angielskim.

Dla uzupełnienia tematu posłużyły nam teksty Ewy Chotomskiej Kuchenny alfabet” i wiersz Jana Brzechwy „Smok” ze zbioru „Śmieszne wierszyki”. Obecnych było 23 uczestników.