Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27106564 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2011

WAKACJE z BIBLIOTEKĄ - Filia nr 7

16-08-2011

„Wakacje z Biblioteką”

w Filii Nr 7 WiMBP w Rzeszowie

Sierpień 2011 r.

 

      W miesiącu sierpniu rozpoczęły się zajęcia w Filii Nr 7 WiMBP w Rzeszowie, kontynuujące lipcowy cykl letnich spotkań pod hasłem: „Wakacje z Biblioteką”. Spotkania przeznaczone były dla młodszych czytelników biblioteki  i uczestników zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie, w wieku od 6 do 13 lat. Odbyły się one w dniach: od 02 sierpnia do 11 sierpnia  2011 r. ;  od wtorku do czwartku ; w godz. od 11.30-13.00. 

 

W dniu 2 sierpnia 2011 r.  w trakcie zajęć pod hasłem: „To potrafię”, dzieci dowiedziały się ciekawostek o historii książek, m.in. co to są inkunabuły, kiedy powstawały i jak one wyglądały. Przykłady takich zabytków można było zobaczyć w książkach: „Skarby Biblioteki Narodowej” oraz „Pismo” Brookfield K. W dalszej części spotkania  dzieci wzięły udział w dyskusji poświeconej bibliotece, jej zadaniom i funkcjom, np.: Co biblioteka gromadzi?; Kto może należeć do biblioteki?; Jaką literaturę można wypożyczyć w bibliotece? Podsumowaniem tematu była krzyżówka o bibliotece, a czytelnicy podzieleni na trzy zespoły, wykonali w formie zadania ilustrację do wybranej przez nich książki. Końcowym akcentem podsumowującym zajęcia było rozdanie upominków przygotowanych przez bibliotekę. Obecnych było  16 użytkowników.

 

Dnia 4 sierpnia 2011 r. odbyły sie zajęcia pod hasłem:  „Dla każdego coś innego”  -  zabawy edukacyjne były kontynuacją lipcowych zajęć, które nawiązywały do gier  i zadań o różnym stopniu trudności, od rysunków i rebusów począwszy, na krzyżówkach skończywszy. Uzupełnieniem spotkania było ułożenie przez poszczególne grupy puzzli z wybranych elementów. Wszyscy biorący udział w zajęciach otrzymali pamiątkowe nagrody. Obecnych było 13  użytkowników.

 

Dnia 9 sierpnia 2011 r. w zajęciach pod hasłem:  ”Tęczowy Motyl”, wzięła udział pani Dorota Noworól - plastyk  z Gimnazjum w Hyżnem, która zaprezentowała dzieciom wspólną zabawę w tworzenie kolorowego i pięknego motyla z bibuły, na wzór pazia królowej. W trakcie spotkania jego uczestnicy wysłuchali wiersza Włodzimierza Scislowskiego „Paź i malarz” , którego fragmenty prezentujemy poniżej:

„[…] Przechodził obok pewien malarz,

Pazia królowej wnet odnalazł

I patrząc nań pomyślał sobie:

Już wiem, już wiem co teraz zrobię !

Już wiem, jak swoje farby dobrać,

By namalować piękny obraz”   

 

Słuchacze mogli zobaczyć jak wyglądają różnorodne gatunki motyli w ich naturalnym środowisku, przeglądając książkę pt. : „Motyle naszych lasów i łąk” Adama Malkiewicza. Uczestnicy zajęć po skończonej pracy, zaprezentowali swe piękne i kolorowe motyle, a pamiątką ze spotkania były nagrody przyznawane przez bibliotekę. Obecnych było 11 uczestników.

           

W ostatnim dniu wakacji w Bibliotece - 11 sierpnia 2011 r.  uczestnicy zajęć pod hasłem: „Letni pejzaż - wspomnienia z wakacji" – prowadzonych przez panią Dorotę Noworól mieli za zadanie plastycznie zaprezentować letni krajobraz. Do tego celu dzieciom posłużyły farby plakatowe w czterech kolorach (białym, niebieskim, żółtym, czerwonym). Dzięki nim uczestnicy malowali jak impresjoniści. Pani Dorota wytłumaczyła słuchaczom metody malowania krajobrazu, podając przykłady wielkich malarzy impresjonistów i pokazując albumy o malarzach: „Claude Monet” Sophie Fourny–Dargere  i „Vincent Van Goch” Pascala Bonafoux. Wiek XIX zapoczątkował malarstwo plenerowe, a duże znaczenie przy malowaniu krajobrazu mają kolory tęczy, których  jest siedem – podkreśliła pani plastyk (czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski jasny, niebieski ciemny, indygo i fioletowy). By sprawdzić znajomość kolorów wśród dzieci, pani Dorota, w formie quizu poprosiła o wymienienie wspomnianych już kolorów tęczy. Podczas spotkania jego  uczestnicy dowiedzieli się również o innych stylach malarstwa plenerowego. Wszyscy uczestniczący zajęć mogli zaprezentować swe piękne prace,  a w nagrodę  za udział w spotkaniu otrzymali symboliczne upominki. Obecnych było 12 uczestników.

 

Podczas spotkań wakacyjnych w miesiącu sierpniu wszyscy uczestnicy aktywnie  i z wielkim zaangażowaniem brali udział w różnych formach spotkań proponowanych przez Bibliotekę, Filię Nr 7. W zajęciach sierpniowych uczestniczyły ogółem 52 osoby. Udostępnione były także, stanowiska komputerowe dla czytelników biblioteki.

 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: