Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27103960 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2018

„(DO)WOLNOŚĆ CZYTNIA” – Tydzień Bibliotek – relacja z Filii nr 6

21-05-2018

„(DO)WOLNOŚĆ CZYTNIA” – Tydzień Bibliotek
– relacja z Filii nr 6

 

W dniach 8-15 maja 2018 r., Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie włączyła się w obchody XV. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek programu promocji czytelnictwa i bibliotek, którego celem jest podkreślenie roli czytania oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

 

Mając na uwadze założenia tych wyjątkowych dni, a także biorąc pod uwagę hasło przewodnie Tygodnia Bibliotek: „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”, Filia nr 6 zorganizowała szereg spotkań dla wszystkich grup wiekowych.

 

Najmłodsi mieli okazję wziąć udział w zajęciach o przygodach pingwina Pik-Poka, które stały się pretekstem do uczczenia przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin Adama Bahdaja. Uczniowie chętnie wysłuchali informacji o twórczości pisarza, rozmawiali o pingwinach, ich wyglądzie i miejscu zamieszkania, wysłuchali fragmentów książki „Mały pingwin Pik-Pok”.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Rzeszowie uczestniczyli w zajęciach z zakresu bajkoterapii, podczas których wysłuchali opowiadania Marii Molickiej „Bajka o dwóch ołówkach”, która stała się punktem wyjścia do rozmowy o przyjaźni i jej znaczeniu.

 

Młodzież klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie zaprosiliśmy do udziału w zajęciach pod hasłem „Katalogi online w bibliotece”, które poprowadziła pani Justyna Mucha-Szylar – kierownik Czytelni Głównej. Podczas spotkania, młodzież w praktyce zapoznała się z zasadami korzystania i poruszania się po katalogu online WiMBP. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób wyszukiwać literaturę na dany temat, logować się na swoje osobiste konto biblioteczne online.

 

W tych dniach udaliśmy się także z wizytą do Przedszkola nr 34 w Rzeszowie, by promować książkę i czytelnictwo wśród przedszkolaków. Dzieci poznały historię „Kici Koci w bibliotece”, odpowiadały na bajkowe zagadki, udowadniając tym samym, że doskonale znają fabułę najsłynniejszych baśni.

 

W Dniu Bibliotekarza, przypadającym 8 maja, wizytę złożyła nam młodzież z Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie wraz z polonistką Renatą Bombą. Spotkanie było dużą niespodzianką i miłym zaskoczeniem. Bibliotekarze zostali obdarowani najlepszymi życzeniami - „by nasza działalność i starania przekładały się na ciągle rosnącą liczbę zwolenników książki(...)”.

 

Dla uczniów z XII. Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie, Filia nr 6 zaprosiła Ewę Nowak-Koprowicz z Regionalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk Polska w Rzeszowie przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, która przeprowadziła warsztaty pod hasłem „Papiery do kariery”. Celem zajęć było uświadomienie uczniom: jakie umiejętności są ważne na rynku pracy; jak należy przygotować swoje CV, by było atrakcyjne dla pracodawców w Polsce i w Unii Europejskiej. Młodzież poznała dokument Europass CV, który w jasny i prosty sposób umożliwia prezentację swoich kwalifikacji.

 

Tydzień Bibliotek zakończyliśmy spotkaniem autorskim z Natalią Sońskąautorką powieści obyczajowych: „Garść pierników, szczypta miłości”, „Mniej złości, więcej miłości”, „Obudź się, Kopciuszku”, „Zakochaj się, Julio”, dla której pisanie jest pasją oraz sposobem na życie. Autorka dała się poznać czytelnikom jako niezwykle otwarta, ciepła i rodzinna osoba.

 

Poprzez organizację wymienionych spotkań realizowaliśmy główne założenia XV. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, podkreślając rolę czytania oraz promując książkę i bibliotekę.

 

Natalia Szwedo 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

GALERIA 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: