Archiwum wydarzeń 2016

01-03-2016

Ferie w bibliotece –

Filia nr 6

Ferie z książką” pod takim hasłem Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie zorganizowała cykl spotkań dla dzieci, spędzających wolny czas w mieście. Zaproponowane formy zajęć pobudzały wyobraźnię, uczyły współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji, a także ćwiczyły umiejętności manualne.

Podczas zajęć plastycznych, pod hasłem „Prezenty sercem wykonane”, uczestnicy wykonywali walentynkowe upominki dla swoich bliskich, tworząc niezwykłe papierowe serduszka z gazety w stylizowane formy konkretnych pasków. Nad techniką wykonania czuwała Barbara Czechowicz – regionalna artystka. Podczas kolejnych zajęć plastycznych „Makaronowe rozmaitości” wykonywaliśmy figurki i zwierzątka z makaronu, a na zajęciach „Pudełeczko na małe skarby” tworzyliśmy oryginalne pudełeczka, ozdabiając je kolorowym papierem przy wykorzystaniu różnorodnych technik.

W duchu zdrowej rywalizacji zorganizowaliśmy „Witaminowe rozgrywki sportowe” w sali SODK-Nowe Miasto. Uczestnicy wzięli udział w warzywno-owocowych konkurencjach, wykazując się zwinnością i sprytem. Nie zabrakło także „witaminowych zagadek” polegających na rozpoznawaniu warzyw i owoców różnymi zmysłami.

Zajęcia pod hasłem „Śladami Sherlocka Holmesa” to kolejna forma zajęć, w której uczestnicy zmierzyli się z zadaniami sprawnościowymi i logicznymi, rozwiązując najtrudniejsze zagadki literackie i matematyczne.

Z okazji obchodzonego w lutym Międzynarodowego Dnia Kota zaprosiliśmy uczestników feryjnych spotkań do wysłuchania opowiadania o „Kotce Milusi”, które zaprezentowaliśmy w formie teatrzyku kamishibai.

Zajęcia animacyjno-czytelnicze „Tajemnice Zamków Królewskich” spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony zarówno młodszych, jak i starszych dzieci – nie zabrało głośnego czytania legend związanych z historią wybranego zamku, wcielania się w role bohaterów oraz kreatywnego tworzenia zamków z gazet.

Podczas zajęć „Witajcie w naszej Baśniolandii” uczestnicy mieli nie tylko okazję do śmiechu i radości, ale również do dziecięcej refleksji i próby oswojenia negatywnych postaci.

Największą atrakcją podczas tegorocznych ferii było spotkanie z magikiem Markiem Wroną, który czarował dla dzieci i z dziećmi, zapraszając nas do świata magii i iluzji. Magik rozbudził ciekawość uczestników i sprawił, że pokaz okazał się doskonałą zabawą wywołującą dużo radości.

Wszystkie zajęcia wyzwalały kreatywność, zdolności twórcze i ekspresję ruchową, pozwoliły interesująco spędzić wolny czas i umożliwiły dobrą zabawę w gronie rówieśników.

Natalia Szwedo

---------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.