Archiwum wydarzeń 2015

28-08-2015

LATO W BIBLIOTECE 2015

- Filia nr 6

„Książkowe lato” – pod takim hasłem Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie zorganizowała cykl wakacyjnych spotkań dla dzieci. Zaproponowane formy zajęć wprowadziły dzieci w świat literatury, plastyki oraz sportu. Wakacyjne zajęcia były okazją do dobrej zabawy w gronie rówieśników, sprzyjały integracji i dały możliwość rozwijania swoich zainteresowań.

Uczestnicy wakacyjnych spotkań wzięli udział w różnorodnych formach aktywności – podczas zajęć plastycznych i manualnych wspólnie wykonaliśmy laleczki z papierowej rolki oraz poznaliśmy historię lalki. Wraz z Pippi Pończoszanką podążaliśmy śladami dziecięcych bohaterów poznając zabawy ruchowe i zręcznościowe, w które bawią się dzieci na całym świecie. Letnia aura zainspirowała nas do wykonania hawajskich naszyjników ze słomek i papierowych kwiatuszków. Podczas zajęć pod hasłem „Letnie impresje” wykonaliśmy ozdoby, wykorzystując przy tym różnorodną technikę.

Wakacje były doskonałą okazją do podróżowania i poznawania nowych miejsc – wraz z Ewą Nowak-Koprowicz – wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej przy WSIiZ w Rzeszowie oraz zastępcą kierownika Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów, odbyliśmy multimedialną wycieczkę po krajach Unii Europejskiej oraz na dłużej zatrzymaliśmy się na Łotwie, by poznać zabytki i kulturę tego państwa.

Z myślą o zdrowej rywalizacji przygotowaliśmy dla naszych uczestników liczne gry, turnieje zręcznościowe oraz zagadki i łamigłówki literackie. Uczestnicy rywalizowali ze sobą, m.in. w turnieju pod hasłem „Czarownice kontra Czarodzieje”, wykazując się sprawnością fizyczną oraz sprytem i pomysłowością, a także znakomitą znajomością utworów Jana Brzechwy. Podczas zajęć tworzyliśmy własne Zoo, wykorzystując w tym celu dłonie pomalowane wcześniej farbą, jako punktu wyjścia do stworzenia niezwykłych prac plastycznych.

Wspólnie szukaliśmy pirackiego skarbu ukrytego w zakątkach biblioteki, poznaliśmy styl życia piratów, sposób ubierania oraz historie najsłynniejszych morskich rozbójników.

Na ostatnim spotkaniu pod hasłem „Miłe wspomnienia z wakacji” dokonaliśmy podsumowania akcji „Lato w bibliotece”, w nagrodę za aktywny udział w zajęciach uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki.

Mamy nadzieję, że letnie poranki spędzone w bibliotece były dla naszych uczestników przyjemną formą spędzenia wolnego czasu.

Natalia Szwedo

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.