Archiwum wydarzeń 2015

11-05-2015

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK
–  Filia nr 6

Filia nr 6 w Rzeszowie zainaugurowała Tydzień Bibliotek spotkaniem czytelniczym pod hasłem „Wybieram Bibliotekę”. To niecodzienne wydarzenie odbyło się 8 maja br. i było również okazją do świętowania Dnia Bibliotekarza.

W tym szczególnym dniu gościliśmy grupę młodzieży z Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie wraz z Beatą Śmiałek – Wicedyrektorem Szkoły oraz polonistką Renatą Bombą. Beata Śmiałek podziękowała bibliotekarzom za całoroczną współpracę, złożyła najserdeczniejsze życzenia, podkreśliła trud, który bibliotekarze wkładają w szerzenie czytelnictwa. Zaznaczyła także, że dzięki bibliotece uczniowie mają nie tylko dostęp do książek, ale również mogą uczestniczyć w ciekawych spotkaniach literackich i konkursach promujących czytelnictwo oraz piękno języka literackiego.

Atmosferę i klimat spotkania podkreślał fakt, że na ten Dzień młodzież przygotowała program artystyczny, na który składały się, m.in. recytacja wierszy napisanych przez uczniów, czytanie sentencji dotyczących książki, czytelnictwa oraz zawodu bibliotekarza. Miłym akcentem były życzenia i kwiaty podarowane przez młodzież dla wszystkich Pań pracujących w bibliotece.

Wizyta młodzieży potwierdziła, że biblioteka ze swoją ofertą kulturalno-edukacyjną jest wciąż instytucją nie tylko nieodzowną, ale też atrakcyjną.

Biblioteka składa podziękowania sponsorowi pamiątkowych książek: Podkarpackiemu Instytutowi Książki i Marketingu w Rzeszowie, które w tym dniu otrzymali nasi młodzi czytelnicy.

Maria Gulak

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.