Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27106016 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2012

TYDZIEŃ BIBLIOTEK - Filia nr 6

19-05-2012

Tydzień Bibliotek - Filia nr 6

    
         Tegoroczny „Tydzień Bibliotek” organizowany pod hasłem: „Biblioteka ciągle w grze!” był doskonałą okazją do promocji książki i czytelnictwa. Przyświecała nam idea kreowania nowoczesnego, współczesnego wizerunku biblioteki. Staraliśmy się pokazywać bibliotekę jako przyjazne miejsce propagujące aktywnie kulturę, łączącą tradycjonalizm z technologiami XXI wieku. Przygotowania do wielkiego wydarzenia sportowego - Euro 2012, zmobilizowało naszą placówkę Filię nr 6 WiMBP w Rzeszowie do zorganizowania różnorodnych form pracy rozwijających postawę aktywnego i otwartego eksploratora słowa pisanego.

 

Już w pierwszych dniach mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w X  edycji cyklu zajęć : „Snuj się, snuj bajeczko” w zaprzyjaźnionym Przedszkolu nr 38. Byliśmy pełni podziwu dla dzieci wykazujących się wspaniałą znajomością treści, tytułów, autorów bajek oraz sprytu i zręczności, np. podczas wybierania ziaren grochu, układania w całość ilustracji, czy dobierania odpowiednich rekwizytów do bohaterów bajek. Komisji trudno było ustalić zwycięzców, dlatego też wszystkich nagrodziła  pięknymi  książeczkami i słodyczami.

 

Kolejny dzień rozpoczęliśmy zajęciami pobudzającymi dziecięcy intelekt i pamięć. Ten „Dzień bajkowych niespodzianek” zawierał w sobie elementy gry dydaktycznej - zabawy zachęcającej do bliższego poznawania literackiego świata bajek.

 

Atrakcją jaką przygotowała nasza biblioteka była także „Literacka Wędrówka” po baśniach Ch. Peraulta, J. W. Grimm oraz H. Ch. Andersena. Zajęcia były wypełnione bogatymi formami animacyjno-czytelniczymi, które w fascynujący sposób zachęciły dzieci do sięgania po książki zaprezentowanych bajkopisarzy.

 

Bibliotekę odwiedziła także młodzież gimnazjalna, dla której przygotowaliśmy lekcję biblioteczną z zakresu edukacji medialnej. Uczniowie zapoznali się z zasadami wyszukiwania informacji w katalogach elektronicznych oraz dowiedzieli się jak korzystać z bogatych zbiorów Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej. Młodzi ludzie wykazali się w tym temacie niezwykłymi umiejętnościami, które potwierdziły ich obszerną wiedzę dotyczącą wirtualnych poszukiwań informacji.

 

Wśród zajęć nie zabrakło tych z wykorzystaniem elementów dramy oraz kolorowych i bogatych scenografii, które przemieniły bibliotekę w Krainę Baśni. Do wspólnej literackiej przygody zachęcali dzieci bardzo aktywnie: Czerwony Kapturek, Wilk, Bajkowa Wróżka oraz sam Andersen. Biblioteka zaprosiła dzieci do świata fantazji samego bajkopisarza, którego życie prywatne i inspiracje nie są tak znane jak jego twórczość literacka. W zajęciach pt. „Czy Andersen lubi szpinak?” czytelnicy zadawali nietypowe pytania pisarzowi oraz składali piękne i empatyczne życzenia.

 

Akcja społeczna „Tydzień Bibliotek” dostarczyła wielu wrażeń naszym czytelnikom potwierdzając jednocześnie, że w bibliotece można rozwijać swoje pasje, dobrze się bawić oraz odkrywać świat.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: